Berat Özdemir Resmen Trabzonspor’da!

Trabzonspor, yeni sezon öncesinde sıkıntılı anlar yaşadı. Bilhassa yeni transferler Mislav Orsic ve Joaquin Fernandez’in sakatlanmaları büyük sorun oldu. Teknik direktör Nenad Bjelica, yönetimden en az bir orta saha oyuncusunun kadroya katılmasını istiyordu.

Berat Özdemir, futbolseverlerin yakından tanıdığı bir isim! Geçmişte de Trabzonspor forması giymiş olan 25 yaşındaki futbolcu, kısa bir Suudi Arabistan deneyiminin ardından yuvasına döndü.

Trabzonspor Transferi Duyurdu

Berat Özdemir, güncel tarih itibariyle, Suudi Arabistan’ın Al-Ettifaq kulübünde forma giyiyordu. Oyuncunun kulübü ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecekti. Takımının yapmış olduğu yeni transferlerin ardından çok fazla forma şansı bulamayacağını keşfeden oyuncu, Türkiye’ye geri dönmek istedi. Orta saha arayan Trabzonspor, oyuncuyu kadrosuna katmak adına girişimlerde bulundu. Ayrıca, sosyal medyada Galatasaray’ın da oyuncuyu istediğine dair iddialar vardı. Fakat, 25 yaşındaki ön liberonun tercihi eski kulübü Trabzonspor oldu.

Bordo mavili kulüp, 4 Eylül 2023 günü hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak oyuncunun transferini duyurdu. 25 yaşındaki oyuncu, 2023 – 2024 sezonunda kiralık olarak Trabzonspor’da top koşturacak. Trabzonspor, Al-Ettifaq kulübüne herhangi bir kiralama bedeli ödemeyecek. Oyuncuya yıllık 33 milyon Türk Lirası verilecek. Ayrıca, oyuncunun yıllık brüt ücretinin yüzde beşi kadar menajerlik ücreti ödemesi gerçekleştirilecek. Türkiye’ye geri dönen ve yeniden Trabzonspor’da top koşturan oyuncu, çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Berat Özdemir Trabzonspor’da Güzel İşler Yapmıştı

23 Mayıs 1998 tarihinde dünyaya gelen oyuncu 1.87 boyunda! Ön libero ve merkez orta saha pozisyonlarında görev yapabiliyor. Güncel Transfermarkt değeri 4.5 milyon Euro!

Berat Özdemir, futbola 2008 yılında henüz on yaşında olduğu dönemde Gençlerbirliği’nde başladı. 2018 – 2019 sezonunda A takıma yükseldi. 2.5 sezon boyunca Gençlerbirliği’nde forma giydi. 2021 yılının Ocak ayında 2.5 milyon Euro karşılığında Trabzonspor’a transfer oldu. Bordo mavili formayı 1.5 sezon giydi. Trabzonspor ile toplam 60 maça çıktı. Söz konusu maçların neredeyse tamamına ilk 11’de başladı. Bir gol atıp bir de asist yaptı.

Suudi Arabistan’ın Al-Ettifaq kulübü, oyuncuyu 2022 yılının yazında 2.5 milyon dolar karşılığında kadrosuna katmıştı. 1998’li ön libero, Al-Ettifaq forması ile 31 maça çıktı. Bir gole imza attı.

Berat Özdemir

Trabzonspor Orta Saha Transferi İçin Tüm Şartları Zorlayacak

Teknik direktör Nenad Bjelica, Berat Özdemir’in transferinden dolayı bir hayli mutlu! Ancak, Trabzonspor’un en az bir merkez orta saha oyuncusuna daha ihtiyacı bulunuyor. Güncel tarih itibariyle kadroda Berat Özdemir’in yanı sıra Doğucan Haspolat, Dimitrios Kourbelis, Anastasios Bakasetas ve Enis Bardhi gibi orta saha oyuncuları yer alıyor. Ancak, Nenad Bjelica, topla gidip gelebilen, oyunun her iki yönünde de iyi bir performans ortaya koyabilen bir ismi kadrosunda görmek istiyor.