Trabzonspor Abdullah Avcı ile Sözleşme İmzalayacak

Bordo mavili takımda beklenen oldu. Son olarak Adana Demirspor’a 1-0 mağlup olan Trabzonspor, şu ana kadar Süper Lig’de sekiz maça çıktı. Bu maçlarda dört galibiyet ve dört mağlubiyet aldı. Lider Fenerbahçe’nin bir hayli gerisinde kalan Trabzonspor’da eleştirilerin merkezindeki isim tahmin edebileceğiniz üzere Nenad Bjelica! Nisan ayından bu yana Trabzonspor’u çalıştıran Hırvat teknik adam, takımını zirveye taşıyamadı. Bordo mavili kulüp ile uyuşmazlık yaşadığı gözlerden kaçmayan deneyimli antrenör ile yollar kesin olarak ayrılacak.

Nenad Bjelica ile Fesih Konusunda Anlaşıldı

Trabzonspor yönetimi, milli arayı fırsat bilerek sözleşme feshi konusunda Nenad Bjelica ile görüşmeye başladı. Hırvat teknik adam, ilk etapta Trabzonspor’dan ayrılmaya sıcak bakmadı. Sözleşmesini tamamlamak istediğini yönetime bildirdi. Ancak, yönetim, bu konuda bir hayli ısrarcıydı. İstenmediği yerde durmamaya karar veren Nenad Bjelica, ayrılık konusunda Trabzonspor yönetimine sorun çıkardı. Uzun görüşmelerin ardından taraflar ortak nokta buluşmayı başardılar. Buna göre, Trabzonspor, Nenad Bjelica’nın bu sezonki alacaklarının tamamını ödeyecek. Söz konusu ödeme iki taksit halinde gerçekleştirilecek. Hırvat teknik adamın sözleşmesinde bir yıl opsiyon vardı. O opsiyon ile ilgili herhangi bir ödeme yapılmayacak.

Trabzonspor, kısa süre içerisinde Nenad Bjelica’nın ayrılığını resmi olarak açıklayacak. Gözler, tahmin edebileceğiniz üzere yeni teknik direktöre çevrildi. Trabzonspor yönetimi, taraftarları çok memnun edecek bir ismi takımın başına getirmeyi düşünüyor.

Abdullah Avcı ile İki Yıllık Sözleşme İmzalanacak

Nenad Bjelica ile yolları ayırmayı kafaya koyan Trabzonspor yönetiminin hedefindeki ilk isim Abdullah Avcı oldu. Bu isim hiç kimse için sürpriz değildi. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Abdullah Avcı, 8 Mart 2023 tarihinde görevinden ayrıldı. O tarihten bu yana boşta olan deneyimli teknik adamın ismi bir ara milli takım ile de anılıyordu. Fakat, Türkiye Futbol Federasyonu, Stefan Kuntz’dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Vincenzo Montella’yı getirdi. Abdullah Avcı’nın milli takım hayalleri de suya düştü. Deneyimli teknik adam, milli takım defterinin kapanmasının ardından yeniden kulüp çalıştırma fikrine sıcak bakıyor. Trabzonspor yönetimi, geçtiğimiz günlerde Abdullah Avcı ile ilk teması kurdu. 1963 doğumlu teknik adam, bordo mavili takıma dönmek istediğini dile getirdi.

Trabzonspor’a yakın olan kaynaklar, Abdullah Avcı’nın önümüzdeki günlerde Trabzon’a gelerek resmi sözleşmeye imza atacağını dile getiriyorlar. Deneyimli teknik adam ile iki yıllık sözleşme imzalanacak. Abdullah Avcı’nın sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecek.

Biraz da Abdullah Avcı’nın geçmişte Trabzonspor’da yaptıklarından bahsedelim! Trabzonspor, 10 Kasım 2020 tarihinde yapmış olduğu duyuru ile takımın başına Abdullah Avcı’nın getirildiğini belirtti. Deneyimli teknik adamın macerası 2.5 yıl sürdü. Bordo mavili takımı 38 yıllık aranın ardından şampiyonluğa taşıyan Avcı, adını Trabzonspor tarihine altın harflerle yazdırdı. Taraftarlar, deneyimli teknik direktörün dönüşünü merakla bekliyorlar.