Abdülkadir Ömür Bu Sezon Beklentileri Karşılayamadı

Trabzonspor’un genç yıldızı Abdülkadir Ömür, sezona oldukça formsuz başladı. Bu sezon çıktığı 12 resmi maçta yalnızca 1 gol atabilen Abdülkadir Ömür, gol ve asist anlamında geçen sezonki performansından uzak. Genç yaşında olmasına rağmen önemli sakatlıklar ile mücadele etmek zorunda kalan genç futbolcu Trabzonspor’un çok şey beklediği isimler arasında yer alıyor. Fakat Abdülkadir Ömür’ün yıldızı Trabzonspor’lu taraftarlar ile bir türlü barışmıyor.

Bordo mavili taraftarlar genç futbolcunun daha çok sorumluluk almasını, daha çok gol ve asisti düşünmesini isterken Abdülkadir Ömür çıktığı maçlarda beklenilenim aksine sorumluluk almaktan uzak bir görüntü çiziyor ve adeta yokları oynuyor. Taraftarının yedeğe çekilmesini beklediği genç futbolcudan Abdullah Avcı ise bir türlü vazgeçmiyor. Abdullah Avcı kadro tercihlerinde Abdülkadir Ömür’ü genellikle on birde sahaya sürüyor. Ancak genç futbolcu bu sezonun şu ana kadar ki tamamlanan diliminde beklenileni verebilmiş değil.

Trabzonspor Taraftarı Abdülkadir’in Performansından Hoşnut Değil

Trabzonspor’da Abdülkadir Ömür’le ilgili tartışmalar sürüyor. Tarihi şampiyonluğu geldiği 2021-22 sezonunda kariyerinin en skorer sezonunu geçiren Abdülkadir Ömür, yeni sezonda adeta yokları oynuyor. Geçtiğimiz sezon ligde 7 gol, 4 asistlik bir performans ortaya koyan ve şampiyonlukta önemli payı bulunan Trabzonspor ’un genç yıldızı Abdülkadir Ömür, bu sezon kayıplarda. Çıktığı 12 resmi maçta 1 golü bulunan 23 yaşındaki yıldız, özellikle son haftalarda yokları oynuyor. Abdullah Avcı’nın ısrarla görev verdiği Abdülkadir, hücumda sorumluluk almazken, topla buluşma sayısı da en az olan isimlerden.

Oldukça formsuz bir sezon başlangıcı yapan genç futbolcu taraftarının da sürekli eleştirdiği isimlerin başında geliyor. Oyuncuya yönelik yapılan eleştiriler genellikle gol ve asisti düşünmemesinden  ve hücumda yeteri kadar sorumluluk almamasından, efektif işler yapmamasından kaynaklanıyor. Abdülkadir Ömür’ün maçlara mutlaka yedek kulübesinde başlaması gerektiğini belirten Trabzonsporlular, formanın Yusuf Yazıcı‘ya verilmesi gerektiğini düşünüyor. Taraftarı tarafından eleştirilere maruz kalan genç yıldız bu sezon 12 karşılaşmaya çıktı. Söz konusu maçlarda 1 gol atabilen genç yıldızın ilerleyen maçlarda performansını arttırıp attırmayacağı büyük merak konusu haline geldi.

Abdülkadir Ömür, Monaco Maçında Yok

UEFA Avrupa Ligi H Grubu’ndaki dördüncü maçında Monaco ile karşı karşıya gelecek temsilcimiz Trabzonspor’a kötü haber geldi. UEFA Avrupa Ligi mücadelesini sürdüren Trabzonspor, H grubundaki 4’üncü maçı olan Monaco müsabakası hazırlıklarını tamamladı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde saat 18.00’de yapılan son antrenmanın ilk 15 dakikası basına açık olarak gerçekleşti.

Karşılaşma öncesi taktik çalışması yapan Trabzonspor’da kas spazmı yaşayan Maxi Gomez, kasık ağrısı bulunan Abdülkadir Ömür ve Trezeguet idmana katılmadı. Bordo mavililerde ayrıca tedavileri süren Edin Visca, Dorukhan Toköz ve Serkan Asan da yer almadı. Avrupa Ligi’ni bir vitrin olarak görürsek Abdülkadir Ömür’ün bu maçı kaçırması kendisini kanıtlaması açısından olumsuz bir durum yarattı. Genç olmasına rağmen ağır sakatlıklar geçiren Abdülkadir Ömür’ün performansının istenilen seviyede olmamasında bu sakatlıkların da etkisi bulunuyor.