Abdülkadir Ömür Galatasaray Maçıyla Döndü

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda 38 yıl sonra gelen Trabzonspor şampiyonluğunda büyük payı olan Abdülkadir Ömür, Galatasaray maçıyla hayata döndü.

Milli futbolcumuz Abdülkadir Ömür, sahneye çıktığı ilk zamanlardan itibaren Türk futbol tarihinin en büyük yeteneklerinden biri olarak lanse edildi.

Trabzonspor ile Spor Toto Süper Lig’de forma şansı bulduğu günlerde yetenekleriyle herkesi kendisine hayran bırakan ve çok büyük bir bedelle Avrupa’nın dev kulüplerine gitmesine kesin gözle bakılan Abdülkadir Ömür için ne yazık ki belki de doğru zamanda gelen teklif değerlendirilemedi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun sonraları “en büyük pişmanlığım” olarak nitelendirdiği 23 milyon euro değerindeki transfer teklifini yapan takım, İngiltere Premier League’de son yıllara damgasını vuran Manchester City’den başkası değildi.

Bu transferin gerçekleşmemesini takip eden sezonda maalesef çok şansız bir şekilde ağır bir sakatlık geçiren Abdülkadir Ömür için bu sezon bir yeniden doğuş anlamını taşıyacaktı.

Abdullah Avcı Altın Dokunuşu Yaptı

Bordo mavili renkleriyle Spor Toto Süper Lig’de 38 yıldır şampiyonluk kupasını kaldıramayan Trabzonspor’un kaderi, Spor Toto Süper Lig 2020 – 2021 Sezonu’nun ortasında teknik direktörlüğe Abdullah Avcı’nın gelmesiyle değişti.

Takıma gerekli dokunuşları vakit kaybetmeden yapan ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile çok uyumlu bir biçimde çalışan teknik direktör Abdullah Avcı, yarın sezonluk zamanını takımın savunmasını oturtmaya ve oyunculara özgüven aşılamaya ayırdı.

Birkaç hafta evvel geride bıraktığımız Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu’nun öncesinde çok yerinde transferler yapan Trabzonspor için belki de en büyük transfer Abdülkadir Ömür olacaktı.

Ancak genç oyuncu için sezon kabus gibi başladı.

Abdülkadir Ömür Galatasaray Maçıyla Kırılma Yaşadı

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun 4’üncü haftasında Galatasaray’ı sahasında ağırlayan Trabzonspor, maça şok bir biçimde 0 – 2 geriye düşerek başlamıştı.

Takımlarından büyük beklentiler içinde olan bordo mavili taraftarlar, iyi başlayan sezonda yaşanan bu düşüşe fazla tepki verdi. Orta sahada çok kötü bir maç başlangıcı yapan Abdülkadir Ömür ise eleştirilerin birinci odağı oldu.

Trabzon şehrinin kendi çocuklarını çok sevmesi gibi öfkesini de yine kendi çocuklarından çıkarmak istemesi, Abdülkadir Ömür’ün bu maçta bu kadar tepki almasının sebebiydi.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla o maçı “Galatasaray maçı kariyerimin en zorlandığım, en üzüldüğüm maçlarından bir tanesiydi.” diyerek açıklayan Abdülkadir, 33’üncü dakikada teknik direktör Abdullah Avcı tarafından oyundan alındığında göz yaşlarını tutamamıştı.

O değişikliğin ardından şok olan ve bir bakıma kendine gelen Bordo Mavililer, Galatasaray karşısında 2 – 2’lik beraberliği yakalayarak geri dönmeyi başarmıştı.

Herkes Abdülkadir için sezonun bittiğini söylerken ona güvenmekten vazgeçmeyen teknik direktör Abdullah Avcı ise tüm hafta oyuncusuyla bire bir ilgilenerek onu hayata döndürdü.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’na o dakikadan itibaren başlayan milli yıldız, sezonu 7 gol 4 asist ile tamamlayıp şampiyon kadroya büyük katkı sundu.