Abdülkadir Ömür Kendine Geldi

Trabzonspor altyapısının son zamanlarda yetiştirdiği en yetenekli oyunculardan biri hatta bazılarına göre en yeteneklisi olarak nitelendirilen Abdülkadir Ömür, kötü günleri geride bırakmış gibi görünüyor.

Özellikle 2018/2019 sezonunda gösterdiği performans ve potansiyeli sayesinde Avrupa’nın dev kulüplerinin radarına giren Abdülkadir, yaşadığı ağır sakatlıklar nedeniyle gözden düşmüş ve sakatlık dönüşlerinde iyi olmayan performanslar sergilediği için Trabzonspor taraftarları tarafından sert biçimde eleştirilmişti.

Son zamanlarda oyuna ve skora katkısı bir hayli yükselen Abdülkadir Ömür, 13’üncü haftada oynanan Gaziantep FK maçında kaptan olarak çıktı.

Abdülkadir Vites Arttırdı

Türk futbolunu ve Trabzonspor camiasını yeteneklerine hayran bırakan ve potansiyeliyle heyecanlandıran Abdülkadir Ömür, kariyerinin daha ortasına gelmeden yaşadığı yükseliş ve düşüşlerle birlikte gündeme gelen bir oyuncu oldu.

İnanılmaz bir yeteneğe sahip olan ve çok genç bir yaşta sırtına geçirdiği Trabzonspor formasıyla oldukça iyi işler çıkaran 22 yaşındaki oyuncu, Avrupa’nın dev kulüplerinin takip ettiği bir oyunu olmayı başarmıştı.

Hatırlanacağı üzere başkan Ahmet Ağaoğlu da yaptığı açıklamalarda, Abdülkadir Ömür’e Manchester City tarafından 23 milyon Euro gibi ciddi bir transfer teklifi yapıldığını ancak bu teklifi kabul etmediğini itiraf etmiş ve bu transferi kabul etmemenin Trabzonspor başkanlığı döneminde yaşadığı en büyük pişmanlık olduğunu ifade etmişti.

Çok yüksek bir potansiyele ve bir o kadar da duygusal bir yapıya sahip olan Abdülkadir Ömür, yaşadığı sakatlıklar nedeniyle gerilemeler yaşamış ve ağır sakatlıklardan dönüşte iyi performans gösteremediği için de Trabzonspor taraftarı tarafından eleştiriler almıştı.

Baskının yüksek olduğu bir camiada iyi performans gösteremediği için oldukça ciddi tepkilere maruz kalan Abdülkadir Ömür, 2021/2022 sezonunun 4’üncü haftasında oynanan Galatasaray maçında, sahaya atlayan bir taraftar tarafından sert ifadelerle eleştirilmişti.

Bu hadise sonrası oyundan çıkan ve yedek kulübesinde gözyaşlarına boğulan Abdülkadir Ömür, son haftalarda ise performansını bir hayli yükseltti. Süper Lig’in 10’uncu haftasında oynanan Göztepe maçında Gervinho’nun gol pasını veren 22 yaşındaki oyuncu, 12’inci haftada oynanan Beşiktaş ve 13’üncü haftada oynanan Gaziantep FK maçlarında ise rakip fileleri havalandırmayı başardı ve taraftarlar tarafından alkışlandı.

Abdullah Avcı’nın Önemli Dokunuşu

2021/2022 sezonunda şampiyonluğa yürüyen ve 13 hafta sonunda en yakın rakibinin 7 puan önünde liderlik koltuğunda oturan Trabzonspor’da bu başarının mimarı tabii ki teknik direktör Abdullah Avcı. Her oyuncusuyla ayrı ayrı ilgilenen tecrübeli teknik direktörün takımına yaptığı katkı kadar 22 yaşındaki oyuncusu Abdülkadir Ömür’e yaptığı dokunuş da bir hayli önemli.

Sezonun daha 4’üncü haftasında zihinsel olarak dibe vuran oyuncusuna her hafta şans vererek kendisine inanmasını sağlayan ve en kritik maçlarda ekstra görevler vererek oyuncunun kaçındığı sorumluluk alma yeteneğini tekrardan yükselten Abdullah Avcı, Marek Hamsik ve Anastasios Bakasetas’ın olmadığı 13’üncü hafta karşılaşmasında 22 yaşındaki oyuncusuna kaptanlığı teslim ederek ona ne kadar güvendiğini de göstermiş oldu.