Abdülkadir Ömür Kulübede Kalabilir

Trabzonspor, sezon başından bu yana harika bir performans gösterdi ve Abdülkadir Ömür de bu performansta önemli parçalardan birisi oldu. Süper Lig’in 25’inci haftasında kendi sahasında Konyaspor’u yenerek ciddi bir fark yaratmayı başaran Bordo Mavililer, 26’ıncı haftada da oldukça zor bir maça çıkacaklar. Karadeniz Fırtınası, sezonun ikinci yarısında ligin en formda takımlarından birisi olan Alanyaspor’a konuk olacak. Ancak bu maçta Marek Hamsik’in de dönüyor olması ve yabancı kuralının varlığı Abdülkadir Ömür’ü yedek kulübesinde görmemize sebep olabilir.

Zorunlu Değişiklik

Bu sezonun sonunda eğer çok büyük bir aksilik ya da mucize olmazsa Trabzonspor’un şampiyonluğunu izleyeceğiz. Bordo Mavili takım, sezon başından beri oldukça istikrarlı bir performansla Süper Lig’e kalitesini yansıttı ve bu durum da en yakın rakibine 12 puan fark atmasına yardımcı oldu.

Bununla birlikte artık her maç final niteliğinde ve kuşkusuz her takım Trabzonspor’u yenmek istiyor. Ligin 26’ıncı haftasında oynanacak maçta karşılaşılacak Alanyaspor da bu takımlardan birisi. Geçen sezon Abdullah Avcı ile şahane bir yükseliş yaşayan Trabzonspor’u 3-1 ile geçen Turuncu Yeşilli takım, kupa finalinden bu yana oynadığı 3 maçta da sahadan puanla ayrılmayı başardı.

Hem genel istatistik hem de Alanyaspor’un gücü düşünüldüğünde Trabzonspor, 20 Şubat tarihinde oynanacak maçta rakibine puan kaptırmak istemiyor. Teknik Direktör Abdullah Avcı yıldız oyuncusu Marek Hamsik’ten de 1 ay sonra faydalanma fırsatı bulacak. Ancak bu fırsat bir taraftan da külfet getiriyor.

Zira ilk 11’de 3 yerli oyuncu bulunmalı ve Uğurcan Çakır ile Dorukhan Toköz’ün yerleri garanti gibi görünüyor. Uğurcan Çakır zaten sezonun en değerli oyuncusu seçilebilecek bir performans sergileyerek kendini kanıtladı. Dorukhan Toköz de hem sağ bekte hem de orta sahada uzun süreden bu yana kusursuza yakın bir futbol oynayarak göze girmeyi başardı.

Hamle Gücü

Alanyaspor’un da hücum gücü hesaba katıldığında bu nedenle Marek Hamsik’in gelişiyle birlikte ilk 11’den yedek kulübesine çekilecek isim Abdülkadir Ömür gibi görünüyor. Abdullah Avcı, savunma gücünü daha da arttırabilmek adına Berat Özdemir’i ilk 11’e alıp Marek Hamsik ile ikisinden bir tandem oluşturabilir.

Tabii ki maç anına kadar Trabzonspor Teknik Direktörünün vereceği net kararı kestirmek çok zor. Ancak böyle bir karar alınırsa da Trabzon takımının hamle gücü artabilir. Hele ki maç içerisinde işler Trabzonspor’un istediği gibi giderse Alanyaspor’un verdiği açıklar Abdülkadir Ömür tarafından cezalandırabilir.

Bu maçta geçtiğimiz sezon Alanyaspor’dan transfer edilen Anastasios Bakasetas’ın performansı da oldukça değerli olacaktır. Takım savunmasına çok iyi katkı sağlayan Yunan oyuncu, ileri hatta Edin Visca ve Andreas Cornelius ile baskı yaparsa eski takımını zor duruma düşürebilir.

Geçtiğimiz hafta Kasımpaşa ile 2-2 berabere kalan Alanyaspor, savunmasında yaptığı hatalar nedeniyle maçtan oldukça üzgün ayrılmıştı.