Trabzonspor-Medipol Başakşehir

Abdülkadir Ömür Sakatlandı

Ligin 28. Hafta maçlarından Trabzonspor-Medipol Başakşehir maçı 15 Mart Pazar günü Trabzon Medical Park Stadında oynandı. Ligdeki liderlik yarışı ve şampiyonluk iddiaları için önemli olan bu maç 1-1 berabere bitti. Berabere biten bu maç sonucunda Trabzonspor 53 puan ve averaj ile ligde liderliğini sürdürürken Medipol Başakşehir de 53 puan ile 2. Sırada yer aldı.

Medipol Başakşehir maçında ilk 11’de sahaya çıkan Abdülkadir Ömür maçın 72. Dakikasında sakatlandı ve maçtan çıktı. Menüsküs yırtığı olan ve operasyon geçiren Abdülkadir Ömür 6 ay sahalardan uzak kalmıştı. 2 hafta önce sahalara dönen Abdülkadir Ömür’ün Medipol Başakşehir maçındaki sakatlığı merak konusu oldu.

‘’Abdülkadir Ömür’e İhtiyacımız Var’’

Trabzonspor’un teknik direktörü Hüseyin Çimşir Abdülkadir Ömür’ün dizinin ağrısı sebebiyle maçtan çıktığını ve genç futbolcunun operasyon geçirdiği dizi ile ilgili bir sıkıntısın olduğunu söyledi. Hüseyin Çimşir Abdülkadir Ömür’ün geçirdiği sakatlık dönemimin uzun bir dönem olduğunu ve bu süreçten sonra iki maçta da uzun bir süre sahada kaldığını söyleyerek önemli bir sakatlık olmadığını düşündüğünü söyledi. Teknik direktör Hüseyin Çimşir Trabzonspor’un Abdülkadir Ömür’e ve Abdülkadir Ömür’ün enerjisine ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi.