Abdülkadir Ömür’e Övgü Yağdı

Bu sezon 38 yıl aradan sonra ilk kez şampiyon olmanın mutluluğunu yaşayan Trabzonspor’da Abdülkadir Ömür’ün performansının da yükselmiş olması mutluluğu katlayan etmenlerden biri oldu. 22 yaşındaki yetenekli oyuncu takımının şampiyonluğu garantilediği Antalyaspor maçında verdiği 2 gol pasıyla takıma lazım olan 1 puanı da getiren oyuncu olurken, futbol otoritelerinden ve taraftarlardan genç yıldıza övgüler yağdı.

Şampiyonluğu Getiren Performans

Bu sezon Süper Lig’de futbola dair doğruları en iyi şekilde yerine getiren takım Trabzonspor oldu ve bu durum Bordo Mavili takımın şampiyonluğunu kaçınılmaz hale getirdi. Ligin daha ortalarında çok ciddi bir puan farkını sağlayan Karadeniz temsilcisi fiilen uzun zamandır bilinen şampiyonluğunu 35’inci haftada aldığı Antalyaspor beraberliğiyle birlikte resmiyete döktü.

Bununla birlikte Akdeniz temsilcisi karşısında oynanan müsabakada sahanın yıldızlarından birisi de kesinlikle Abdülkadir Ömür’dü. 22 yaşındaki yetenekli oyuncu takımının rakip kaleye gönderdiği 2 golün de pasını veren isim olurken maç boyunca gösterdiği performansla alkışları toplayan isimdi.

Öte yandan Abdülkadir Ömür’ün çocukluk hayalini gerçekleştirdiği ve 38 yıl sonra şampiyon olan kadroda yer aldığı tabloda aynı zamanda kariyerinin en iyi sezonunu geçirmiş olması da futbol camiasının gözünden kaçmadı.

Son haftalarda form grafiğini iyiden iyiye yükselten genç yıldızın bu performansı gerek futbol otoriteleri gerekse de sosyal medyadan fikir bildiren taraftarlar tarafından net bir şekilde olumlu karşılandı.

Hatay’a Gidiyor

Öte yandan Trabzonspor’da zafer sarhoşluğu devam ederken sezonda tamamlanması gereken 3 maç daha var ve bu maçlardan ilki de son haftalarda çok kötü bir gidişat içerisinde olan Hatayspor deplasmanında oynanacak.

Bununla birlikte Bordo Mavili takıma yakın kaynakların neredeyse tamamı teknik direktör Abdullah Avcı’nın bu maçtan çok kısa bir süre sonra oynanacak Türkiye Kupası’nı düşündüğünü ifade ediyorlar. Bu bağlamda Bordo Beyazlı rakip karşısında Trabzonspor’da çok daha yedek ağırlıklı bir kadronun sahada olması bekleniyor.

Ancak Hatay’a giden kafilenin içerisinde sakatlıkları devam eden oyuncuların dışında bir tek Marek Hamsik’in yer almadığını ifade etmek gerekiyor. Bu bağlamda Avcı bu maçta da gerektiği durumlarda silahlarını oyuna sokabilir.

Abdülkadir Ömür de bu isimlerden biri ve 22 yaşındaki oyuncu da Hatay’a giden kafile içerisinde yer alıyor. Hatay temsilcisi ligde oldukça iyi işler çıkartan takımlardan birisi olmasına rağmen son haftalarda çok kötü bir performans sergiledi ve üst üste puan kayıpları yaşayarak ilk 10’un dışında kalma riskiyle yüzleşti.

Bu bağlamda Hatayspor ile Trabzonspor arasında oynanacak maçın dikkat çekici tarafları olduğunu ifade etmek gerekiyor. Öte yandan bu maçtan çıkan sonuç ne olursa olsun Bordo Mavili takımın mutluluğuna gölge düşürebilecek gibi değil.

İki takımı karşı karşıya getirecek müsabaka 36’ıncı haftanın açılışını da yapacak ve 6 Mayıs Cuma günü saat 20’de başlayacak.