Ziraat Türkiye Kupası

Abdülkadir-Uğurcan Mucizesi

2019-2020 futbol sezonu Ziraat Türkiye Kupası sahibi Trabzonspor başarılı futbolcularıyla da öne çıkıyor. Genç ve başarılı futbolcuları kadrosunda bulunduran bordo mavili takım bu futbolcuları yüksek değerleri ile de her geçen gün takımının değerini de katlıyor. Alexander Sörloth, Abdülkadir Ömür, Uğurcan Çakır başta olmak üzere Avrupa kulüplerinin transfer listesinde olan futbolculara sahip olan Trabzonspor’da futbolcuların değerleri de katlanarak artıyor.

 En Yüksek Değer Artışı Sörloth’da

Transfermarkt sitesinin 4 Ağustos tarihli raporuna göre Trabzonspor’da 15 futbolcunu değerinde artış oldu. Bu artışın bedeli de 19 milyon 875 bin Euro’ydu. Trabzonspor’un en değerli futbolcusu olan Alexander Sörloth’un değeri 13 milyon Euro iken 7 milyon Euro artışla 20 milyon Euro oldu. Uğurcan Çakır’ın değeri ise 9,5 milyon ile 16 milyon Euro’ya yükseldi. Bordo mavili takımın diğer değeri artan futbolcusu ise Abdülkadir Ömür oldu. Abdülkadir Ömür’ün 12,5 milyon Euro olan değeri 13 milyon Euro’ya yükseldi.

Trabzonspor futbolcularının değerlerindeki bu yükseliş ile Süper Ligin en değerli ve en pahalı takımı oldu. Bordo mavili takımda 8 futbolcunu değerinde ise bir değişiklik olmadı.

Güncel Yazılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir