covid 19

Ahmet Ağaoğlu Mutfakta

Corona virüsü covid 19 sebebiyle lig maçlarına ara verilmesiyle Süper Lig takımlarının futbolcuları virüsten korunmak için evde vakit geçirmeye başladılar. Corona virüsünden korunmanın en güveni yolu ev olduğu için Trabzonsporlu futbolcular da taraftarlara Evde Kal mesajı veriyorlar ve evdeki günlerini sosyal medya hesaplarından paylaşıyorlar. Bordo mavili futbolcuların evde eğlenceli vakit geçirmek amacıyla başlattıkları mutfak pasında mutfaktaki marifetlerini gösteriyorlar ve kendilerinden sonra bir takım arkadaşını da mutfaktaki marifetlerini göstermek için davet ediyorlar.

Trabzonspor’un genç ve başarılı futbolcusu Abdülkadir Ömür de kendisinin takım arkadaşları tarafından mutfak pasına davet edilmediğini söyleyerek demlemiş olduğu çayı sosyal medya hesabından paylaştı ve sürpriz bir isme pasını attı. Abdülkadir Ömür’ün mutfak pasını attığı kişi Trabzonspor Kulübü başkanı Ahmet Ağaoğlu oldu.

‘’Geleneksel Yemeğimiz Kuru Fasulye-Pilav’’

Ahmet Ağaoğlu da Abdülkadir Ömür’ün pasını kabul ederek bugün mutfağa girdi ve başkan yabancı futbolcuların ülkelerinin geleneksel yemeklerini yaptıklarını hatırlatarak kendisi de Türk mutfağının geleneksel yemeği olan kuru fasulye pilav yaptı. Ahmet Ağaoğlu kuru fasulye ve pilavın gemilerin pazar günü milli yemeği olduğunu söyleyerek pazar günü dünyanın neresinde olursa olsun Türk gemisinde kuru fasulye pilavın öğle yemeği olduğunu açıkladı. Trabzonspor Başkanı dede mesleği olan fırıncılığı da hatırlatarak ekmek yapacağını da sözlerine ilave etti.

Ahmet Ağaoğlu kendisine attığı pas için Abdülkadir Ömür’e teşekkür ederek genç futbolcunun kendisi yemek konusunda başarılı olmasa bile annesinin lezzetli yemek yaptığını belirtti.

One comment

  1. Ne güzelmiş bu pas olayı, başkan yapar her yemeği eminim.Baba mesleğide fırıncılıkmışiekmek de yapacakmış, maşallah.

Comments are closed.