Süper Lig

Eddi Newton’dan Açıklamalar

Trabzonspor Süper Lig şampiyonluğunu elinden kaçırınca teknik direktörü Hüseyin Çimşir ile yollarını ayırmıştı. Bordo mavili takımı ligin son hafta ve Türkiye Kupası final maçına Hüseyin Çimşir’in yardımcısı Eddie Newton hazırlamıştı. Trabzonspor yeni sezonda da teknik direktör olarak Eddie Newton ile çalışma kararı aldı.

Trabzonspor’un teknik direktörü Eddie Newton Türkiye’deki futbol ile ilgili açıklamalar yaptı. Teknik adam Türkiye’de futbolun eksik yönünün alt yapıdan futbolcu yetiştirmeye gereken önemin verilmemesi olduğunu söyledi. Eddie Newton alt yapıdan futbolcu yetişmediğini ve para ile yurt dışından futbolcu getirmenin de artık zor olduğunu çünkü kulüplerin maddi olarak yetersiz olduğunu belirtti.

‘’Türk Futbolcular Avrupa Liginde Oynamalı’’

Eddie Newton Türkiye’deki futbol kulüplerinin bir eksiğinin de kendilerine göre bir plan ya da programları olmadığını ifade etti. Futbol kulüplerinin bulundukları lige ve bulundukları sıraya göre program yapmadıklarını bunun da kulüplerin ilerlemesi için olumsuz bir etki olduğunu açıkladı.

Eddie Newton son olarak Türk futbolcuların Avrupa Ligi kulüplerinde forma giymesi gerektiğini ve böylece Türk futbolcuların kendilerini gösterebileceklerini sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar