Fransa Abdülkadir Ömür’ü Bekliyor

Trabzonspor’un genç yıldızı Abdülkadir Ömür’ün rotası belli oldu; genç yıldızı seneye Fransa Liginde izleyeceğiz.

Altyapıdan çıktığı andan beri yetenekleriyle herkesi büyüleyen ve her transfer döneminde adı birkaç kulüple yazılıp çizilen Abdülkadir Ömür bu kez yuvadan ayrılıyor. İşte Abdülkadir Ömür’ün yeni takımı…

Fransa Abdülkadir

Pek Çok Talibi Vardı

Her transfer döneminde birden fazla üst düzey ligden talibi olan Abdülkadir için Trabzonspor resmi ya da gayri resmi her teklifi reddediyordu. Ama Abdülkadir Ömür çok istediği şampiyonluğu da yaşadıktan sonra artık şansını Avrupa’da denemek istediğini yönetime bildirdi ve yönetimin tavrı da eskiye kıyasla yumuşadı. Sadece geride kalan 2021 22 futbol sezonu özelinde değil, birkaç yıldır pek çok scout’un takip ettiği Abdülkadir onca teklif arasından tercihini Fransa olarak kullanmaya karar verdi. Abdülkadir Ömür’e İtalya’dan da ciddi teklifler olduğu biliniyordu ancak İtalya Ligi’nin dillere destan olmuş sertliği, ciddi bir sakatlık yaşayan ve kariyerini sekteye uğratan Abdülkadir Ömür için caydırıcı oldu.

İspanya liginden de aradığı teklifleri bulamayan Abdülkadir Ömür Fransa ligini tercih etti. Fransa liginden, birden çok takımdan teklif alan Abdülkadir Ömür’e en ciddi teklifler Nice ve Marsilya takımlarından geldi. Geçen sezon Burak Yılmaz, Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı’nın kadrosunda olduğu Lille takımı ile Fransa şampiyonluğu yaşayan Christophe Galtier Trük oyuncularla çok iyi anlaşabilen bir teknik adam ve tam anlamıyla da bir Abdülkadir Ömür hayranı. Kendisini Yusuf Yazıcı ile birlikte Lille’e almayı çok isteyen Fransız teknik adam o zaman da Abdülkadir’i transfer edememişti.

Fransa Cengiz Ünder

Çıkan haberlere göre Lille ile yapamadığını Nice ile yapmak isteyen teknik adam bu kez de Marsilya engeline takıldı. Çünkü tıpkı Nice gibi Marsilya da Abdülkadir Ömür konusunda çok ısrarcı ve Cengiz Ünder’in de Marsilya kadrosunda olması Abdülkadir’in tercihi konusunda önemli bir etken. Marsilya ile Nice’in iki teklifi arasında Cengiz Ünder etkisiyle de Marsilya’yı seçen Abdülkadir Ömür bavullarını hazırlamaya ve Trabzonspor’daki arkadaşlarıyla vedalaşmaya başladı. Trabzonspor ile Marsilya arasında net bir anlaşma henüz olmasa da kulüplerinde anlaşmaya yakın olduğu öğrenildi. Marsilya ile Abdülkadir Ömür arasında ise anlaşma tamamlandı, iş artık kulüplerin anlaşmasına ve imzaya kaldı.

Yetenekleri Messi’ye Benzetiliyor

Altyapıdan çıkıp A takımda süre almaya başladığından beri topla olan becerisi, kısa adımlarla hızlı top sürmesi, topla birlikte çok hızlı yön değiştirebilmesi ve top sürerken topu adeta ayağına yapıştırmasıyla Messi’yi andıran Abdülkadir Ömür, resmi imzaların atılması halinde Messi ile aynı ligde forma giyme şansını da yakalamış olacak. Kendisini yaklaşık 6 ay boyunca sahalardan uzak bırakan sakatlığın ardından uzun bir süre performansına ulaşamayan ve hatta asla sakatlık öncesi haline dönemeyeceğine dair yorumlar yapılan Abdülkadir Ömür 2021 22 sezonuyla tam olarak kendisini buldu ve birkaç gün içerisinde de Marsilya formasını giymeye çok yakın.