Onur Bulut Beşiktaş İle Anlaştı

Siyah beyazlı ekip Beşiktaş Süper Lig’de şampiyonluk yarışından geri de kalmış olsalar da kadrolarını yerli oyuncular ile güçlendirmeye devam ediyorlar.

Devre arası transfer dönemini iyi geçiren kara kartal ilk önce tecrübeli eski golcüsü olan 31 yasındaki Kamerunlu golcü isim Vincent Aboubakar’ ı kadrosuna katmışlardı.

Kara kartal son olarak bir başka Süper Lig ekibi olan Kayserispor’ dan 28 yaşındaki sağ bek Onur Bulut’u renklerine bağlamayı başardı.

28 yaşındaki sağ bek Onur Bulut siyah beyazlı takım Beşiktaş ile 3,5 yıllık bir sözleşme imzaladı.

BEŞİKTAŞ’IN YENİ TRANSFERİ ONUR BULUT KİMDİR?

Siyah beyazlı takım Beşiktaş devre arası transfer döneminde kadrosunu güçlendirmeye devam ederken ilk önce tecrübeli eski golcüsü olan 31 yasındaki Kamerunlu golcü isim Vincent Aboubakar’ ı kadrosuna katmışlardı.

Yerli oyuncu kontenjanın önemli olduğu ve 3 yerli oyuncu kuralı olduğu için transfer de Süper lig kulüpleri daha çok yerli oyuncu arayışlarına başladı.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ da bu devre arası transfer sürecini iyi değerlendirerek kadrosunu yerli bir isim ile güçlendirdiler.

Kara kartal siyah beyazlı takım son olarak bir başka Süper Lig ekibi olan Kayserispor’ dan 28 yaşındaki sağ bek Onur Bulut’u renklerine bağlamayı başardı.

Siyah beyazlı takımın yeni transferi 28 yaşındaki Onur Bulut 16 Nisan 1994 yılında Almanya’ da dünyaya geldi.

28 yaşındaki Onur Bulut Futbol kariyerine Almanya ‘ da 2011 yılında VfL Bochum II kulübünde başladı ve VfL Bochum futbol kariyerine devam etti.

Onur Bulut kariyerinde Almanya’ da sırası ile VfL Bochum, SC Freiburg, Eintracht Braunschweig’ de devam ettirdi.

Türkiye’ de ise ilk olarak 2019 – 2020 sezonunda Alanyaspor ‘ a transfer olarak başladı. Onur Bulut Türkiye kariyeri ise sırası ile 2020 – 2021 yıllarında Çaykur Rizespor ile kiralık olarak geçirdiği sezon sonrasında Kayserispor ‘a transfer oldu ve 2021 yılından itibaren de sarı kırmızılı takımın formasını giyiyordu.

Onur Bulut Kayserispor’ da ki kariyeri sonrasında Süper Lig’ de ki büyük kulüpleri takibine giren genç oyuncu kendisini Beşiktaş ‘ta buldu.

28 yaşındaki oyuncu Onur Bulut’un kariyerine bakacak olursak bu sezon sarı kırmızlı forma ile 23 karşılamada sahada olurken takımı Kayserispor ‘ a 3 gol 4 asistlik bir katkı sağladı.

BEŞİKTAŞ İLE KAYSERİSPOR DAVALIK OLDU

Onur Bulut transferinde Kayserispor ile Beşiktaş davalık oldular. Beşiktaş oyuncunun sözleşmesinde bulunana 1 Milyon Euro’ luk serbest kalma maddesini kullanarak Onur Bulut ‘u kadrosuna katmıştı.

Kayserispor ise siyah beyazlı takım Beşiktaş‘ın göndermiş oldukları 1 Milyon Euro‘yu kulübe iade edip dava açmaya hazırlanıyorlar.

Kayserispor Onur Bulut ile geçtiğimiz günlerde 3 yıllık sözleşme imzalamış ve 1 milyon Euro serbest kalma maddesinin transferin son 48 saatinde geçerli olduğunu ifade etmişti. Bu söz konusu maddenin yanlış kullanıldığını için Kayserispor yönetimi FIFA ve TFF’ de dava açmaya hazırlanıyorlar.