Süper Lig

Sosa Trabzonspor’da Kalıyor mu?

2019-2020 futbol sezonunda başarılı bir sezon geçiren Trabzonspor Süper Lig şampiyonluk adayları arasında en güçlü takım olarak gösteriliyor. Corona virüsü sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi ile şampiyonluğu ertelediğini belirten Karadeniz ekibi şu anda ligde lider konumunda bulunuyor. Abdülkadir Ömür ve Sörloth başta olmak üzere birçok başarılı performans gösteren futbolcusu için de Avrupa kulüplerinden transfer teklifi alan takımda başarılı performansta büyük katkısı olan kişilerden biri de Arjantinli futbolcusu Jose Ernesto Sosa’dır.

Sosa Trabzonspor’un başarılı futbolcusu aynı zamanda takımın da kaptanı konumunda bulunuyor. Takım arkadaşları tarafından da çok sevilen Sosa’nın bu sene sakatlıkla mücadele eden Abdülkadir Ömür’de de farklı bir yeri bulunuyor. Abdülkadir Ömür sıklıkla Sosa’nın takım için birleştirici ve lider özelliği ile motivasyon arttırıcı olduğunu dile getiriyor. Takım kaptanı 34 yaşındaki Sosa’nın bu yıl Trabzonspor ile sözleşmesi bitiyor ve Trabzonspor Sosa’nın takımdan ayrılmasını istemiyor.

Ahmet Ağaoğlu’nun Sosa Düşüncesi

Trabzonspor’un Sosa ile 1+1 yıl olmak üzere bir sözleşme yapmak istediği ve Arjantinli futbolcuya 2 milyon Euro da ücret teklif etmesi bekleniyor. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun Sosa ile ilgili olarak daha uzun vadeli bir planı olduğu ve Sosa’ya sportif direktörlük teklifi yapacağı alınan haberler arasında bulunuyor.