Süper Lig’in Kayıp Zamanları

Süper Lig bu sezon birçok kayıp zamana uğradı. Gerek Taksim patlaması sonucu gerek deprem sonucu lige ara vermek durumunda kalındı. İstanbul Taksim’de bomba patlaması sonucu o günkü yapılacak olan maç ertelenmişti. En son Kahramanmaraş depremi sonrası 10 ilin etkilenmesi ve çok kaybımızın olması sonucu Türkiye Futbol Federasyonu ilk yapılacak maçları erteledi daha sonra ise Mart ayına kadar ligi durdurdu.

Süper Lig’in Yenilenen Takvimi

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan son açıklamaya göre Kahramanmaraş depremi sonucu 23. haftanın son maçları Fenerbahçe- Konyaspor karşılaşması, Giresunspor- Kayserispor karşılaşması ve Ümraniyespor- Adana Demirspor karşılaşması 6 Şubat Pazartesi yapılacakken ertelendi. 24. hafta maçları ise milli yasın ilanıyla birlikte ilk önce ertelendi daha sonra lig tamamen durduruldu. Türkiye Futbol Federasyonu, durdurulan ligin 3 Mart itibariyle başlayacağını 24. hafta maçlarıyla başlanacağını açıkladı.

Süper Lig’in 23.haftasının ertelenen son maçlarının oynanma tarihi ise 21- 22- 23 Şubat tarihleri olarak planlanmakta. Fenerbahçe- Konyaspor, Giresunspor- Kayserispor ve Ümraniyespor- Adana Demirspor maçları için 21- 22- 23 Şubat tarihleri bekleniyor.

Süper Lig’in 14.haftadaki maçı Beşiktaş- Fraport TAV Antalyaspor karşılaşması 13 Kasım 2022 Pazar günü saat 20.00’da gerçekleşecek iken 13 Kasım günü Taksim’de bir bomba patlatılması sonucu bu maç ertelendi. Ertelenen Beşiktaş- Fraport TAV Antalyaspor karşılaşması planlanan takvime göre 24. haftanın bitiminde yani 14 Şubat tarihinde gerçekleşmesi planlanmıştı. Fakat Kahramanmaraş depreminin gerçekleşmesi sonucu durdurulan ligin sonucunda maçların ertelenmesi ile birlikte 14 Şubat’ta yapılacak Beşiktaş- Fraport TAV Antalyaspor karşılaşması ikinci kez ertelenmiş oldu. Türkiye Futbol Federasyonu henüz net takvimi açıklamadığı için bu karşılaşmanın da ne zaman olacağını henüz bilmiyoruz.

Son Hal…

Süper Lig 24. hafta maçlarının 3 Mart itibariyle başlayacağı duyurulduğu için öncelikle tahminlere göre planlamanın aynı şekilde devam edeceğini düşünüyoruz. Öncelikle ertelenen Beşiktaş– Fraport TAV Antalyaspor mücadelesi önceki planlamada olduğu gibi yine 24. haftanın bitiminde mücadelenin gerçekleşeceğini düşünüyoruz. 23. haftanın son maçı Fenerbahçe- Konyaspor, Giresunspor– Kayserispor ve Ümraniyespor- Adana Demirspor karşılaşmalarının tarihi henüz açıklanmadı.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan açıklama bekleyen Süper Lig takımları ve futbolseverler revize edilmiş takvimin açıklanmasını bekliyorlar. Şu an tek bilinenin 3- 4 Mart’ta 24. hafta maçlarıyla başlanacağıdır.

24.hafta karşılaşmalarını hatırlayacak olursak; Adana Demirspor- Hatayspor, Karagümrük- Sivasspor, Gaziantep FK- Galatasaray, Trabzonspor- Ümraniyespor, Konyaspor- Giresunspor, Kasımpaşa- Antalyaspor, Kayserispor- Fenerbahçe, Alanyaspor- Başakşehir, Beşiktaş- Ankaragücü karşılaşmalarıydı. Kahramanmaraş depremi sonrası Hatayspor ve Gaziantep FK ligden çekilme kararı aldı. Bu karşılaşmalar gerçekleşmeyeceği gibi Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı karar doğrultusunda hükmen yenik sayılacak ve karşılarındaki takım 3 puan almış olacak. Bunun dışında takvimin aynı şekilde devam edeceğini biliyoruz. Ertelenen 23. hafta maçlarının şu anlık akıbeti belli olmasa da yeni bir planlama ile o karşılaşmalarında gerçekleşeceğini biliyoruz.