Tahkim Kurulu Devreye Girdi! Lisansı İptal Edilen Erşan Kartal İçin Yeni Karar! İşte Detaylar…

TBF Disiplin Kurulu, Frutti Extra Bursaspor- Büyükçekmece Basketbol maçında göstermiş olduğu performans nedeniyle hakem Erşan Kartal’ın lisansını iptal etmişti. Söz konusu maçta kritik hatalar yapan Kartal için TBF yeni bir karar aldı.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde Frutti Extra BursasporBüyükçekmece Basketbol maçı sonrası aldığı yanlış kararlarla yoğun tepkilere maruz kalan hakem Erşan Kartal, TBF Disiplin Kurulu kararıyla ceza almış ve hakemliği bitirilmişti.

Disiplin Kurulu tarafından yapılan açıklamada Erşan Kartal’ın 1 yıl 4 ay hak mahrumiyetine ve lisansının iptal edilmesine karar verildiği belirtildi. Kartal, 6 ay veya daha fazla ceza aldığı için hakemlik yapma haklarını yönetmeliğe göre kaybetti.

Bursaspor- Büyükçekmece Basketbol maçından sonra yapmış olduğu hareketler nedeniyle yoğun eleştirilere maruz kalan Kartal, aldığı kararlarla tartışmaların odağı haline gelmişti. Söz konusu maçta Bursaspor koçu Alimpijevic’i diskalifiye eden Erşan Kartal, maçın ardından üst üste 2 hafta karşılaşma yönetmedi.

Tahkim Kurulu’ndan Yeni Karar

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından 1 yıl 4 ay cezaya çarptırılarak hakemliği sonlandırılan Erşan Kartal için tahkim kurulu devreye girdi. Tahkim kurulu, Kartal’ın 1 yıl 4 aylık ceza kararını bozdu ve süreyi 4 aya indirdi. Böylelikle Erşan Kartal tekrardan hakemlik yapma hakkını elde etti.