2019-2020

Süper Lig Lideri Trabzonspor Testi

Süper Ligin 2019-2020 futbol sezonunda şampiyonluğa en yakın takımı olan Trabzonspor antrenmanlarına başlamıştı. Lig maçlarına covid 19 sebebiyle verilen arada Trabzonsporlu futbolcular evde antrenman yapıyorlardı. Teknik direktör Hüseyin Çimşir’in hazırladığı antrenman programını evde uygulayan futbolcular 4 Mayıs’ta tesislerde antrenmana başlamışlardı.

Trabzonspor Kulübü corona virüsünden futbolcuları, teknik kadroyu ve kulüp çalışanlarını korumak için belli aralıklarla test yapıyor. Her hafta uygulanan covid 19 testinin bu hafta dördüncüsü yapıldı. Önceki üç testin sonuçlarında pozitif vakaya rastlanmazken dördüncü testin sonucu da negatif çıktı. Trabzonspor kulübü sıklıkla yaptığı covid 19 testleri ile antrenmanlarını gönül rahatlığı ile devam edebiliyor. Bordo mavili kulüp covid 19 test sonucunu sosyal medya hesabından da paylaştı.

Şampiyonluk Bekleniyor

Trabzonspor futbolcuları takım olarak Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde antrenman başlasa da corona virüsü öncesi antrenmanlardan farklı bir antrenman oluyor. Covid 19’dan korunmak için bordo mavili futbolcular antrenman sırasında sosyal mesafe kurallarına ve hijyene dikkat ederek çalışmalar yapılıyor. Trabzonsporlu futbolcular 12 Haziran’da lig maçlarının başlamasını ve erteledikleri şampiyonluğa kavuşmayı bekliyorlar.

Güncel Yazılar