Ziraat Türkiye Kupası

Trabzonspor’a Kötü Haber

Trabzonspor Ziraat Türkiye Kupası final maçında Aytemiz Alanyaspor’u 2-0 yenerek kupayı kazandı. 29 Temmuz Çarşamba günü oynanan maç sonucunda 10 yıl aradan sonra Türkiye Kupasını müzesine götüren bordo mavili takımın kupa sevinci kursağında kaldı. UEFA’nın Trabzonspor’a verdiği 1 yıl süre ile Avrupa Kupalarından men cezasına CAS’a (Spor Tahkim Mahkemesi) itiraz edilmişti. Trabzonspor yönetiminin CAS’a yaptığı itirazın sonucu olumsuz olarak geldi ve CAS itirazı reddetti.

UEFA Trabzonspor’un 2019 finansal tablolarında UEFA’nın belirlediği kriterlerle uygunsuzluk olduğu gerekçesi ile bu cezayı vermişti. CAS’ın Trabzonspor’un yaptığı itirazı haklı bulmaması sonucu bu ceza kesinleşmiş oldu. Cezanın kesinleşmesi Trabzonspor takımında ve taraftarlarda büyük üzüntü ile hayal kırıklığı yarattı.

Avukatlar İnceliyor

Trabzonspor Kulübü CAS tarafından kesinleşen Avrupa Kupaları’ndan 1 sene boyunca men cezası ile ilgili olarak açıklama yaptı. Trabzonspor yönetimi CAS’ın 45 sayfalık kararının kulüp avukatları tarafından incelendiğini ve inceleme sonucu gerekli itirazların yapılacağını açıkladı.

Trabzonspor bu sene katılacağı Şampiyonlar Ligi’ne 1 sene men cezası sebebiyle katılamayacak. Trabzonspor yerine Şampiyonlar Ligine Süper Ligi 3. Sırada tamamlayan Beşiktaş katılacak.

Güncel Yazılar