corona virüsü

Trabzonspor’dan Evde Kal Mesajı

 

Ülkemizde ve dünyada her gün yayılan ve can almaya devam eden corona virüsü covid-19’dan korunmak için en önemli önlem temastan kaçınmak ve hijyene önem vermektir. Covid-19’un bulaşmasını önlemek için en güvenli yer evlerdir. Mecbur kalmadıkça evden çıkmamak ve sosyal mesafeye dikkat etmek sıklıkla önerilen tedbirler arasında bulunuyor.

Trabzonsporlu futbolcular da Türkiye’ye ve Trabzonspor’a Evde Kal çağrısı yaptı. Trabzonspor’un genç ve başarılı futbolcusu Abdülkadir Ömür’ün evden çektiği video ile başlayan evde kal mesajı Trabzonspor’un diğer futbolcuları ile devam ediyor. Evde Kal mesajının verildiği videoda futbolcular evlerinde ve aileleri ile vakit geçiriyor ve herkese evde kalmalarını, sağlığımız ve virüsün yayılmaması için bunun gerekli olduğunu söylüyorlar.

Sosa Ailesiyle’’ Evde Kal’’ Dedi

Bordo mavili futbolcuların evde kal mesajı verdikleri ve farkındalık yaratmaya çalıştıkları video da Sosa ve Sörloth da kendi dillerinde evde kal dediler. Trabzonspor’un kaptanı Sosa da videoda ailesiyle yer alarak Evde Kal mesajı verdiler. Bordo mavili takımın Evde Kal/Stay Home mesajı sadece Trabzonspor taraftarları tarafından değil tüm futbolseverler tarafından zevkle izlendi ve beğenildi.