Gaziantepspor

Trabzonspor’dan Hakem Tepkisi

Cumartesi günü Gaziantepspor ile karşılaşan Trabzonspor maçtan 1-1 berabere ayrılmıştı. Maçın uzatma süresi 90+2’de Trabzonsporlu Nwakaeme’nin attığı gol hakem Halis Özkara ve Var incelemesi sonucu iptal edilmişti. Golün iptal gerekçesi golden önce Abdülkadir Ömür’ün Gaziantepsporlu Souleymane Diarra’ya faul yaptığının iddia edilmesiydi. Trabzonspor’a galibiyet getirecek olan golün iptal edilmesi sebebiyle başta Trabzonspor yönetimi ve taraftarlar hakeme tepkilerini dile getirdiler.

Trabzonspor Kulübü yaptığı açıklamada Nwakaeme’nin attığı gole iptal kararı verilmesinin altında bir kasıt değil Trabzonspor’a bedel ödetmek olduğunu ifade etti. Şampiyonluk yarışındaki Trabzonspor’a yapılan bu hareketin kendilerinin engellenmek istenmesi sebebiyle yapıldığı da yapılan açıklama arasındaydı.

Trabzonspor’dan TFF’ye Başvuru

Trabzonspor Kulübü ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu’na Gaziantepspor maçında kural ihlali yapıldığı iddiasıyla başvuruda bulunmuştur. Trabzonspor Gaziantepspor maçında uzatma süresinin 5 dakika verilmesine rağmen 5 dakika uzatma oynanmadığını gerekçe göstererek kural ihlali başvurusunda bulunmuştur. Trabzonspor verilen uzatma süresinin tam olarak oynatılmadığını gol sevinci Var incelemesi sebebiyle uzatma süresinin kısa olduğunu uzatma süresine ek sürelerin yapılabileceğini ama kısaltılamayacağını ifade eden Trabzonspor itirazda bulundu.