TRABZONSPOR‘UN YÜKSELEN YILDIZI ABDÜLKADİR ÖMÜR

Süper Lig’ de liderlik koltuğunda oturan bordo mavili takım Trabzonspor ‘un göstermiş olduğu performansı yanın da 22 yaşında ki genç futbolcusu Abdülkadir Ömür ‘ ün de yükselen performansı dikkatlerden kaçmıyor.

Sezona kötü başlayan Abdülkadir Ömür sonrasında yeniden iyi bir ritim yakalayarak çıktığı karşılaşmalarda ki performansı ile göz kamaştırıyor.

22 yaşındaki genç Futbolcu Abdülkadir Ömür bu sezon bordo mavili forma ile Süper Lig’de 19 karşılaşmada 1230’ dakika süre bulurken takımına da katkısı dikkatlerden kaçmadı.

Abdülkadir Ömür bu sezon Trabzonspor ile çıktığı 19 lig maçında 4 gol ve 1’ de asist katkısı sağlayarak şampiyonluk yolunda takımına destek oldu.

Genç Futbolcu Süper Lig’ de oldukça kritik karşılaşmalar da atığı goller ile de takımına 3 puanı getirmişti.

İzmir’ de ki Göztepe maçın da maçın ek golün de asist yaparak oldukça zor geçen karşılaşmada takımına 3 puanı getiren Abdülkadir Ömür Beşiktaş deplasmanında ki attığı gol ile de takımına skor anlamında da katkı sağlamıştı.

ABDÜLKADİR ÖMÜR İÇİN KIRILMA ANI KASIMPAŞA MAÇI

22 yaşındaki genç Futbolcu Abdülkadir Trabzonspor da ki bu sezon ki göstermiş olduğu etkili performansı ile dikkatler den kaçmıyor.

Sezona kötü başlayan ancak sonrasında özellikle Galatasaray maçında karşılaşmanın ilk yarısı bitmeden kötü oyunundan dolayı oyundan alınana Abdülkadir Ömür göz yaşlarına da hakim olamamıştı.

Galatasaray maçı sonrasında kötü formundan dolayı deplasmanda ki Kasımpaşa maçın da kadroda olması beklenmeyen oyuncuya tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı genç futbolcusuna ilk 11’ de şans vererek kırılma anı o gün gerçekleştirdi diye biliriz.

ABDULKADİR ÖMÜR’ÜN EN BÜYÜK EKSİKLİĞİ KENDİNE OLAN GÜVENİ

Abdülkadir Ömür için en büyük eksikliği kendine olan güveni diye biliriz. Genç yaşında olmasına rağmen çoğu kişinin beklenen seviyeye çıkamadığı oyuncu için yapamaz olmaz dediği yer de bu sezon ki özellikle attığı goller den sonra ki kendisin gelen öz güven ve bunda tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’ nın da katkısı çok fazla.

Kanat oyuncusu olan Abdülkadir Ömür bazı karşılaşmalar da Merkez de daha fazla görev verilmesi gerektiği düşünenlerdenim.

Kanatta hızı ve çalım yeteneği ile Merkez de gelerek sayı olarak üstünlük sağlayarak Abdülkadir Ömür’ ün de topu hızlı dolaştırmak kadar kıymetli yeteneğinden faydalanılmalı.

Abdülkadir Ömür’ den, geniş alanda olduğundan çok daha fazla dar alanda etkili ve çabuk karar verebilen bir oyuncu olduğu için oyun içinde ondan bu üstünlükleri sağlamak adına daha sık faydalanması gerek.

Fiziksel anlam da kanatlar da oynadığında iki mücadeleler de daha rahat bir performans sergilese de merkez’ de olduğunda ikili mücadeleler de fiziksel anlam da güçlü rakipleri karşısında zor anlar yaşadıkları da oluyor. Merkez da Serbest rolde oynadığında pas hataları da yapa biliyor.

Hücum da etkili olan Abdülkadir Ömür’ ün bir diğer zayıf yanlarından birisi de takım savunmasına zayıf kalması.