corona virüsü

Uğurcan Çakır’dan Covid-19 Açıklamaları

Dünyada ve Türkiye’de tek gündemin corona virüsü covid-19 olduğu bugünlerde virüs sebebiyle hayat tarzı ve yaşam biçimleri de değişmeye başladı. Covid-19’un yayılmasının engellenmesi için lig maçlarının ertelenmesinin ardından spor kulüpleri sporcularına ortalama 4 gün izin verdi. İznin ardında da spor kulüpleri evde antrenman ve online-telekonferans antrenman sistemine geçerek futbolcuların bu şekilde antrenman yapmalarını sağladılar.

Futbolcuları ile online antrenman ile antrenman yapan spor kulüplerinden biri de Süper Ligin lider takımı Trabzonspor oldu. Trabzonspor’un kalecisi Uğurcan Çakır da ülkemizde ve dünyada salgın durumunda olan covid-19 ve lig maçlarının ertelenmesi ile ilgili açıklamalar yaptı.  Uğurcan Çakır takımındaki yabancı futbolcuların covid-19 salgını sebebiyle ülkelerine dönmeyi düşündüklerini ama yabancı futbolculara Türkiye’nin güvenli olduğunu anlattıktan sonra yabancı takım arkadaşlarının endişesinin geçtiğini anlattı.

‘’Test Sonucum Negatif’’

Uğurcan Çakır takım olarak covid-19 testi yaptırdıklarını ve test sonucunun negatif çıktığını takımda da pozitif bir vaka olmadığını söyledi. Trabzonsporlu futbolcu covid-19’un bulaşma riski sebebiyle tesislerde antrenman yapamadıklarını ama bireysel olarak evde antrenman yaptıklarını söyleyerek Trabzonspor’un kendilerine verdikleri antrenman programına göre çalışma yaptıklarını sözlerine ekledi.