Abdülkadir Ömür İçin Sezon Bitti

Süper Lig’in 20. Haftasında Trabzonspor, Konyaspor’u konuk etti. Karşılaşmada Trabzonspor’dan Abdülkadir Ömür sakatlanarak sahayı terk etmek zorunda kaldı. Genç futbolcu sakatlığı nedeni ile ligde sezon sonuna kadar oynayamayacak.

Ayak Bileğinde Kırık Var

Süper Lig’in 20. Haftasında Trabzonspor, Konyaspor karşılaşmasından 1-0 galibiyet ile ayrılırken Trabzonsporlu Abdülkadir Ömür karşılaşmada Ömer Ali Şahiner ile girdiği mücadeleden sakatlanarak çıktı. Abdülkadir Ömür sakatlığı nedeni ile oyundan çıkmak zorunda kalırken yerine Flavio oyuna girdi.

Abdülkadir’in ilk müdahalesi soyunma odasında yapıldı. Daha sonra oyuncu hastaneye kaldırıldı ve hastanede röntgen çekildiği açıklandı. Röntgen sonrasında oyuncunun sağ ayak bileğinin üst bölümünde kırık tespit edildi. Yıldız futbolcu en az 3-4 ay yeşil sahalar uzak kalacak. Sezonu üzücü bir şekilde kapatırdık ameliyat olup olmayacağı ise belli değil.

Sağ ayak bileğinde kırık olduğunu bilinen 21 yaşındaki genç oyuncu yaşadığı ağır sakatlığı nedeni ile sezon boyunca maçlarda yer alamayacak. Trabzonspor Kulübü genç oyuncunun sağlık durumu ile ilgili yaptığı açıklamada; kulüp doktorları Hakan Çelik, Abdülkadir Ömür’ün sağlık durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Hakan Çelik, oyuncun Abdülkadir Ömür’ün Konyaspor maçında aldığı darbe sonucu sağ ayak bileğinde lateral malleolde kırık oluştuğunu belirtti. Futbolcunun tedavisi için uzun bir süreye ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise açıklamalarında Abdülkadir’de maalesef kırık olduğunu ve bunun çok üzücü bir durum olduğunu belirtti. Abdülkadir’in de şanssızlığı, geçen sene menüsküs ve ameliyat olması. Yaklaşık 5-6 ay sahalardan uzak kalmıştı. Ne yazık ki şimdide durumu pek iç açıcı görünmüyor.

Arkadaşlarından Geçmiş Olsun Mesajları

Futbolcular Abdülkadir Ömür için geçmiş olsun mesajları yayınladılar. Flavio; bugün maçtan bahsetmek için doğru bir zaman olmadığını, soyunma odasında büyük bir üzüntü olduğunu Abdülkadir Ömür’ün çok değerli bir oyuncu olduğunu belirtti.

Djaniny ise Abdülkadir ile aynı yolda yürüdüğünü onunla iyi arkadaş olduklarını söyledi. Onun sakatlığından dolayı çok etkilendiklerini, maçtan galibiyet ile ayrılsalar da soyunma odasında üzüntü olduğunu belirtti.

Serkan Asan; Abdüş’üm talihsiz bir sakatlık yaşadı sözlerini kullanırken maç hakkında fazla konuşmak istemediğini söyledi.

Galatasaraylı Fernando Muslera’da Abdülkadir’e geçmiş olsun dileklerini iletti.

One comment

Comments are closed.