Abdulkadir Ömür Yoktu Orta Saha Disiplini Çöktü

Süper Lig’in 15’inci Haftasında Sahasında Galatasaray’ı Ağırlan Trabzonspor Abdulkadir Ömür ve Caleb Ekuban’ın Yokluğunda Sahada Varlık Gösteremedi

Süper Lig’in 15’inci haftasında bordo mavili ekip sahasında Galatasaray’ı konuk etti. Sahaya iki önemli futbolcusu Abdulkadir Ömür ve Caleb Ekuba’ndan yoksun çıkan ev sahibi ekip önce maç boyunca bütün istatistiklerde üstünlüğü rakibine kaptırdı ardından ise kalesinde gördüğü 2 gol ile 5 yıl aranın ardından sahasında ilk kez Galatasaray’a mağlup oldu.

Korona virüs sebebiyle bir süredir takımından ayrı olan Abdulkadir Ömür, Galatasaray karşısında Abdullah Avcı’nın en önemli silahı olacaktı.

Maç öncesi yapılan son korona virüs testinin de pozitif çıkmasının ardından görev alamayan Abdulkadir Ömür, teknik direktör Avcı’nın elini kolunu bağladı. Maça dakikalar kalana kadar durumu belli olmayan Caleb Ekuban ise tecrübeli hocanın bir başka handikabı oldu.

Ekuban’dan da beklediği müjdeli haberi alamayan Abdullah Avcı yönetimindeki Trabzonspor sahaya moral olarak 1 – 0 geride çıktı.

Trabzonspor alt yapısından gelen ve yırtıcı azmi ile takımının zora düştüğü anlarda çıkış noktası olan yaratıcı orta saha oyuncusu Abdulkadir Ömür yokluğunda Trabzonspor ev sahibi olmasına karşın orta alanda rakibine verdiği üstünlüğü maç boyunca diğer alanlarda da verdi ve karşılaşmayı skorun yanında hemen hemen bütün istatistiklerde geride kapattı.

Ev sahibi bordo mavili ekip karşılaşmayı orta sahanın beyni olan Abdulkadir Ömür’ün yokluğunda %47 topa sahip olma istatistiği ile tamamlarken maç boyunca 489 pas yaparken (%83 isabet oranı) rakibi Galatasaray’ın 60 pas gerisinde ve yüzde 2 puan daha az isabet oranı ile tamamladı.

Hücum hattının üretici oyuncularından Caleb Ekuban’ın eksikliğinde Abdullah Avcı sağ kanatta Yusuf Sarı’ya görev verse de 1998 doğumlu futbolcu sarı kırmızılı ekip karşısında beklenilen performansı karşılayamadı.

Trabzonspor’da İç Transfer Hareketliliği

Abdullah Avcı ile çıkış yakalayan Trabzonspor ligin ilk yarısında kaptırdığı puanları ikinci yarıda rakiplerinden söke söke almayı hedefliyor.

Ara transfer dönemi için gerekli çalışmalara hız kazandıran bordo mavili ekibin yönetimi, iç transferde de performansı beklenilen seviyenin üstüne çıkan futbolcular ile nikah tazeliyor.

Daha önce Abdulkadir Ömür ve Uğurcan Çakır’ın yıllık kazançlarını 5 milyon Türk Lirası’ndan 9 milyon Türk Lirasına çıkaran bordo mavili ekip Caleb Ekuban’ın yıllık kazancını da arttırarak oyuncuyu daha uzun süre takımda tutmak istiyor. Edinilen bilgilere göre Trabzonspor, Caleb Ekuban’a yıllık 1 milyon Euro ücret ödeyecek.