Abdülkadir Ömür Milli Kadroya Alınmadı

Bu sezon Süper Lig’de şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor’un en önemli parçalarından biri olan Abdülkadir Ömür, sezonun son  haftasını sakatlığı nedeniyle kaçırmak zorunda kalmıştı. 22 yaşındaki oyuncu 37’inci haftada oynanan Altay maçında adalesinden kaynaklı yaşadığı sıkıntıdan sonra bitmek üzere olan sezonu erken tamamlamıştı. Bununla birlikte oyuncunun sağlık durumunda çok büyük bir problem olmadığı ifade ediliyordu ancak Milli Takım’a giden raporlarda bunun aksi söylenmiş olmalı. Zira A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Trabzonspor’un yıldızını kadroya almamayı tercih etti.

Hep Aynı

Bu sezon Süper Lig’de farklı bir şampiyonluğa giden Trabzonspor adına sezonun en büyük kazanımlarından birisi de altyapıdan yetiştikten sonra yarattığı etkiyle ünlenen Abdülkadir Ömür’dü.

Genç oyuncu kariyerinde yaşadığı düşüşlerden sonra bu sezonun başlarında dibe de vurmasına rağmen toparlanmayı ve kariyerinin en iyi sezonunu geçirmeyi başarmıştı. Kariyerinde en çok gol attığı, ilk kez üst üste 3 maç gol attığı bir sezonu geride bırakan Abdülkadir adına sezonun sonu pek de tatlı geçmiyor.

Zira oyuncu 37’inci haftada oynanan Altay maçında sakatlandı ve bu nedenle 38’inci haftada oynanan Başakşehir maçında sahaya çıkamadı. Yetenekli oyuncunun canını çok daha fazla sıkan durumsa Milli Takım’dan gelen haberle oldu.

Uluslar Ligi’nde mücadele edecek olan A Milli Takımımız, 4 müsabaka oynayacağı Haziran ayına dair aday kadrosunu açıkladı. 5 yeni oyuncuya yer veren Stefan Kuntz, Abdülkadir Ömür’e yer vermemeyi tercih etti.

Sorun Ne

Öte yandan bu durum Abdülkadir Ömür özelinde de başka birkaç oyuncu özelinde de tartışmaların artmasına neden oldu. Zira Trabzonspor‘un 22 yaşındaki oyuncusu sezonun son dönemlerinde gerçekten iyi bir performans sergilemiş ve en basit örnek olarak takımının şampiyonluğu garantilediği 35’inci haftada atılan gollerin pasını veren isim olmuştu.

Bu durum oyuncunun sakatlığının beklenenden daha ciddi olmasına dair sorgulamaları arttırdı. Zira sağlıklı bir Abdülkadir Ömür’ün hele ki güncel formuyla birlikte Milli Takım’da yer almaması adına pek de gerçekçi bir sebep yoktu.

Bununla birlikte bir diğer tartışılan oyuncu da Emre Mor oldu. 24 yaşındaki yetenekli oyuncu kariyerinin en iyi dönemini geçirdiği Fatih Karagümrük’te skora ve takım oyununa yaptığı katkıyla öne çıkmıştı.

Bir önceki Aday Kadroya seçilmemesine üzüldüğünü ancak normal karşıladığını dile getiren Mor buna rağmen bu sefer daha büyük bir hayal kırıklığına uğrayacak gibi görünüyor. Zira oyuncunun performansı tıpkı Abdülkadir Ömür gibi gerçekten iyi düzeydeydi ancak Kuntz ona da yer vermemeyi tercih etti.

Milli Takımlarımız her gün bir başka tartışmayla gündeme gelmekten yıpranmış durumdalar. Bununla birlikte futbolseverlerin ikna edilebilmesi için biraz daha başarılı olunması gerekiyor ancak kimsenin derdi sanki hiç bu başarı değilmiş gibi yapılan hareketler de ister istemez eleştirileri arttırıyor.