Trabzonspor-Rizespor

Abdülkadir Ömür Rizespor Maçında Oynayacak mı?

Süper Ligin 24. Hafta maçında Trabzonspor-Rizespor 29 Şubat Cumartesi günü Trabzon’da oynanacak. Son lig maçlarında başarılı sonuçlar alan Trabzonspor geçen hafta Galatasaray’ı yenerek 9 sezon sonra liderlik koltuğuna oturmuştu. Bu hafta Beşiktaş ile deplasmanda 2-2 berabere kalan Trabzonspor liderlik koltuğunu kaybetti. Trabzonspor 24. Haftada Rizespor ile karşılaşacak ve Trabzonspor Rizespor’u kendi sahasında ağırlayacak.

Trabzonspor Rizespor’u yenmek ve tekrar liderlik koltuğuna oturmak istemekle beraber şampiyonluk yarışında da iddiasını sürdürmeyi de hedefliyor. Rizespor maçında Trabzonspor’un kadrosunda uzun süredir sakatlığı sebebiyle Trabzonspor formasından uzak kalan Abdülkadir Ömür’ün de olması bekleniyor. Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu yaptığı açıklamada Abdülkadir Ömür’ün bu hafta içi yapılacak antrenmandaki durumuna göre Rizespor kadrosunda olabileceğini söyledi.

Trabzonspor’un Sakat Oyuncuları

Trabzonspor’un kadrosunda sakat futbolcuları bulunuyor. Nwakaeme ve Ekuban da Abdülkadir Ömür dışında Trabzonspor’un sakatlıkları bulunan futbolcularıydı. Bu iki futbolcunun da Rizespor maçında kadroda olma ihtimali de Abdülkadir Ömür gibi bu hafta içi yapılacak antrenman performanslarına göre belli olacak.

Trabzonspor’un bugün yaptığı antrenmanda Yusuf Sarı da sakatlandı.