ABDÜLKADİR ÖMÜR SEZONUN İLK YARISINDAKİ PERFORMANSI İLE FARK YARATTI

Süper Lig ekiplerinden olan bordo mavili takım Trabzonspor ‘un 22 yaşındaki genç futbolcusu Abdülkadir Ömür ‘ün yükselen performansı dikkatlerden kaçmıyor.

Bordo mavili takım Trabzonspor ile sezona kötü başlamış olsa da tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’nın her zaman güvendiği ve formayı verdiği futbolcusu Abdülkadir Ömür göstermiş olduğu performansı ile de fark yaratmaya devam ediyor.

Bu sezon Trabzonspor ile Süper Lig’ de 20 karşılaşmada 4 gol ve 1 ‘de asist sevinci yaşayan Abdülkadir Ömür hücumda takımı için önemli bir oyuncu olmuş durumda.

Sezonun ilk yarısında ki performansı ile takımının attığı 5 gol de direk katkı sağlayan genç futbolcu Abdülkadir Ömür ikinci yarıda aynı performansı ve yeterli süreyi bulması biraz zor olacak gibi görünüyor.

ABDULKADİR ÖMÜR KRİTİK MAÇLARDA SAHNEYE ÇIKARAK 3 PUANI GETİRDİ

Abdülkadir Ömür bordo mavili forma ile bu sezon Süper Lig ‘ de kritik karşılaşmalar da sahneye çıkarak attığı goller ile takımına şampiyonluk yolunda katkı veren birisi oldu.

Süper Lig’ de İzmir’ de ki Göztepe deplasmanın da maçın tek golün de asist yaparak oldukça zor geçen karşılaşmada takımına 3 puanı getiren Abdülkadir Ömür sonrasın da ise İstanbul’ da Beşiktaş deplasmanın da gol perdesini açarak takımına galibiyetin gelmesinde katkı sağlamıştı.

TARBZONSPOR’UN OYUN PLANINDA ABDÜLKADİR ÖMÜR’ÜN YERİ

Bordo mavili takım’ ın oyun planın da Abdülkadir Ömür oldukça önemli bii yere sahip olsa da E. Visca transferi sonrasın da ve orta alanda A. Bakasetas ‘ın sağlıklı olduğu süre sonrasın da oyunun bir parçası olarak beklemek zor olacak.

Trabzonspor‘da sağ kanatta ve zaman zaman A. Bakasetas’ın yokluğunda merkez de izlediğimiz genç futbolcu bundan sonra nasıl bir oyun planı içinde dahil olacağı veya ne kadar süre alacağı soru işareti.

Kanat oyuncusu olarak Merkez’e attığı koşular da Abdülkadir Ömür’ün istikrarlı olarak Merkez de de katkı verebileceğinin sinyallerini göstermişti.

Hücumda oldukça üretken ve dar alandaki hızlı düşünme karar verme yeteneği ile hücumda bir çok pozisyon ve atak geçişlerinde etkili bir rol oynamıştı.

Devre arasında kadroya katkılar yapan Trabzonspor ‘ da E. Visca sonrasın da ise Abdülkadir Ömür’ün performansı ne yönde etkileneceği az çok belli oldu gibi.

Tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’nın Sağlıklı bir A. Bakasetas ve E. Visca‘nın takım da olması ile genç oyuncunun forma giyme süresi azalacak gibi görünüyor ki buda performansına yansıyacaktır.

Sezonun ilk yarısında takıma katkı sağlayan Abdülkadir Ömür’ün bu kadro da dışarıda kalacak olması anlamına gelir.

İyi bir sezon geçirirken E. Visca‘nın bile transfer edilmesi genç oyuncu da bir baskı performansında bir dalgalanama yaratacak.

Bu durumda tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’nın nasıl bir çözüm üreteceği de merak ediliyor.