Abdülkadir Ömür Trabzonspor’da Kalmaya Sıcak Bakıyor

Trabzonspor; 2021 – 2022 sezonunu şampiyonluk ile bitirirken takımın öne çıkan isimlerinden birisi de Abdülkadir Ömür oldu. 1999 doğumlu oyuncu; gösterdiği performans ile Uğurcan Çakır ve Dorukhan Toköz ile beraber şampiyonluğa en çok katkı sağlayan yerli futbolcu oldu. Sakatlığından dolayı milli takımdan affını isteyen Ömür’ün önümüzdeki sezon hangi takımda forma giyeceği merak ediliyor. Gelin, bu konuya bir göz atalım!

Milan Genç Oyuncu ile İlgileniyor

Trabzonspor’un 38 yıllık aranın ardından Süper Lig’de şampiyon olması Avrupa basınında da kendisine yer buldu. Söz konusu başarının mimarlarından birisi olarak gösterilen Abdülkadir Ömür ile ilgilenen çok sayıda takım bulunuyor. O takımlardan birisi de Milan! 11 yıllık aranın ardından Serie A’da şampiyon olan Milan; 2022 – 2023 sezonu için kadrosunu güçlendirmeye çalışıyor. Milan’ın ilgilendiği oyunculardan birisi de Abdülkadir Ömür!

Abdülkadir Ömür’ün hızlı, teknik ve bitirici bir oyuncu olması; Milan’ın da dikkatini çekti. İtalyan ekibi; genç futbolcuyu uygun bir bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna katmayı düşünüyor. Trabzonspor ise Ömür için en az 15 milyon Euro talep edecek. Bu miktarın bonuslarla beraber 20 milyon Euro olması da ihtimaller dahilinde!

Milan’da sezonun yıldızı Portekizli Rafael Leao oldu. Genç futbolcu; herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde Milan’dan ayrılacak. Milan yönetimi; Rafael Leao’dan gelecek paranın bir kısmı ile Abdülkadir Ömür’ü kadrosuna katmaya çalışacak.

1999 Doğumlu Oyuncu İtalya’da Başarılı Olabilir Mi?

Abdülkadir Ömür’ün Avrupa futboluna uygun olup olmadığı merak ediliyor. Birçok kişi Abdülkadir’in zayıf fiziğinden dolayı İtalya liginde başarılı olamayacağını düşünüyor. Ancak, Abdülkadir Ömür; hızı ve teknik kapasitesi ile İtalya’da başarılı olabilir.

Herkesin bildiği gibi bir diğer milli oyuncumuz Cengiz Ünder tam üç sezon boyunca İtalya’nın ünlü takımlarından Roma’nın formasını giymişti. Abdülkadir Ömür’den iki yaş büyük olan Cengiz Ünder; tıpkı onun gibi hızlı, teknik ve bitiriciliği yüksek bir oyuncu! Bu noktada, Cengiz Ünder’in İtalya’daki durumu düşünüldüğünde Abdülkadir Ömür’ün de başarılı olmaması adına herhangi bir sebebin bulunmadığını ifade edebiliriz.

Abdülkadir Ömür Gitmek ile Kalmak Arasında Kararsız!

Genç futbolcu; sezonun bitmesiyle beraber sakatlığından dolayı tatile çıktı. Önümüzdeki sezona hazır olmak adına çaba gösteren 1999 doğumlu oyuncu; Trabzonspor’dan gitmeye sıcak bakıyordu. Kariyerini Avrupa’da sürdürmek gibi bir hedefinin olduğunu ifade ediyordu. Ancak, beklenen tekliflerin gelmemesi Abdülkadir Ömür’ün de fikrinin değişmesine neden oldu. 23 yaşındaki futbolcu; Trabzonspor’da bir sezon daha kalabilir.

Bordo mavili takım; UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasına kalmak adına play-off maçları oynayacak. Bu maçlardan galip ayrıldığı takdirde 2011 – 2012 sezonunun ardından bir kez daha grup aşamasında mücadele edecek. Abdülkadir Ömür de takımda kalıp Şampiyonlar Ligi’nde oynamaya sıcak bakıyor. Bu platformda kendisini gösterdikten sonra daha iyi teklifler alacağını düşünüyor.