Abdülkadir Ömür Yıllardır Beklenen O Güne Hazır

Abdülkadir Ömür belki de çocukluğundan beri hayalini kurduğu Trabzonspor şampiyonluğuna ulaşmak için artık saatleri ve hatta dakikaları sayıyoru.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun başladığı ilk günden beri ortaya harika bir performans koyan ve tüm rakiplerini birer birer saf dışı bırakan bordo mavili Trabzonspor, ligin finalini yapmaya sadece 1 maç uzaklıktı.

Spor Toto Süper Lig’in 35’inci haftasında sahasında Fraport TAV Antalyaspor’u ağırlayacak olan Abdülkadir Ömür ve arkadaşları, kazanmaları halinde sezonun bitimine 3 maça kala şampiyonluklarını garantileyecekler.

Trabzon’a Türkiye’nin ve hatta dünyanın her tarafından adeta akın eden tüm Trabzonsporlular, şampiyonluğun 90 dakika sonunda geleceğinden eminler.

Buna karşın rakip Fraport TAV Antalyaspor’un, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun ilk yarısının 16’ncı haftasında yaptıkları hala akıllardı. İşte tam da bu yüzden teknik direktör Abdullah Avcı, taraftarların büyük coşkusunun ayaklarını yerden kesmesine imkan vermeden varıyla yoğuyla tüm hafta bu maça hazırlandı.

Trabzonspor Tarihsel Süreçte Mutlak Favori

Trabzonspor ile Fraport TAV Antalyaspor, daha önce Spor Toto Süper Lig’de defalarca karşı karşıya gelmiş iki kulüp olarak dikkat çekiyorlar.

Ülke futbolumuzun en ulu çınarlarından olan Karadeniz Fırtınası, elbette ikili rekabette Antalya temsilcisinden bir hayli üstün.

İlk 1968 yılında olmak itibariyle bugüne değin tam 71 kez karşı karşıya gelen iki takımın aralarında oynadığı maçlarda büyük çoğunlukla sevinenler, bordo mavi renklere gönül verenler oldular.

Öyle ki iki takım arasındaki rekabette geri kalan 71 maçta 41 kez galibiyeti alan taraf Trabzonspor oldu. Antalya temsilcisine karşı adına yaraşır böylesine büyük bir üstünlük yaşayan Bordo Mavililer, buna karşın 14 kez de sahadan mağlubiyetle ayrıldılar.

Takımların yaptığı maçlardan 16’sı ise beraberlikle sonuçlandı ve iki taraf 1’er puana razı oldular.

Trabzonspor ile Fraport TAV Antalyaspor arasında oynanan son 5 maçta ise ortada bir denge olduğu gözüküyor. Bu süreçte bordo mavili Karadeniz temsilcisi, rakibine sadece 2 kez üstünlük kurabildi. 2 maçın beraberlikle sonuçlandığı bu süreçte Fraport TAV Antalyaspor, tek galibiyetini Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun ilk yarısında almıştı.

O maça namağlup çıkan Abdülkadir Ömür ve arkadaşları, Fredy ve Dorukhan Toköz (KK)’ün kendi kalesine attığı golle mağlubiyeti tatmışlardı.

İki takım son olarak Ziraat Türkiye Kupası’nda karşı karşıya gelmişler ve Trabzonspor, Edin Visca ve Berat Özdemir’in golleriyle rövanşı rakibinden almıştı.

Abdülkadir Ömür Sabırsızlıkla Bu Saati Bekliyor

Trabzonspor ile Fraport TAV Antalyaspor’un karşı karşıya geleceği Spor Toto Süper Lig 35’inci hafta karşılaşması, 30 Nisan 2022 Cumartesi akşamı (bu akşam) oynanacak.

Abdülkadir Ömür gibi milyonlarca Trabzonspor taraftarı, saatler 20:30’u gösterirken maça şampiyonluk ümidiyle başlayıp 90 dakika sonunda yıllar süren hasretin bittiğini görmeyi bekleyecekler.

Bilindiği gibi Trabzonspor, resmi kayıtlara göre en son 1975 – 1976 sezonunda şampiyonluğun coşkusunu yaşamış ve o günden bugüne derin bir sessizliğe gömülerek sabırla beklemişti.