Abdülkadir Ömür’e Resmi Teklif Yok!

Trabzonspor’da A takımda iyi süreler almaya başladığı 2017 2018 sezonundan beri her transfer döneminde Abdülkadir Ömür’ün ismi büyük takımlarla ve Avrupa ekipleriyle defalarca kez bir araya geldi. Bunda şaşılacak bir şey yok aslında. Çünkü saf bir yetenek olan Abdülkadir, özellikle topla yapabildikleriyle izleyen herkese potansiyeli hakkında çok büyük hayaller kurduruyor. Topla dripling yaparken topu adeta ayağına yapıştırması ve küçük ama çabuk adımlarla ilerlerken çok hızlı şekilde yön değiştirebilmesiyle izleyen taraflı tarafsız herkese Messi’yi anımsatan Abdülkadir’in hala 22 yaşında olduğuna inanmak çok zor. Zor, çünkü Abdülkadir o kadar uzun süredir forma giyiyor ki insanların onun hakkında 25 yaşının üzerinde olduğunu düşünmeleri çok normal.

Hakkında defalarca transfer haberi çıkan ancak şimdiye kadar KAP’a bildirilen bir transfer görüşmesi hiç olmayan Abdülkadir’in adı bu sene de transfer sezonu ile birlikte manşetlerde yer almaya başladı. Menajerlerinin özellikle İtalya’da pek çok takımla görüştüğüyle ilgili haberlerin çıkmasının ardından basın mensupları da takım ismi ve bonservis bedeli peşine düşmüştü. Ancak kulübe yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre Abdülkadir Ömür için şimdiye kadar resmi bir teklif Trabzonspor kulübüne ulaşmadı. Çıkan haberler gerçek olsa dahi Trabzonspor ile 2024 yazına kadar kontratı olan Abdülkadir’i almak isteyen takımın masaya oturabilmesi için 10 milyon euro üzeri bir teklif sunması gerekiyor.

Abdülkadir Ömür Avcı

Abdullah Avcı’dan Abdülkadir Ömür’e Büyük Övgü

Yeni sezon ile ilgili açıklamalar yapan Abdullah Avcı hedeflerinden ve Şampiyonlar Ligi için yaptıkları hazırlıklardan bahsederken oyuncusu Abdülkadir Ömür’ün antrenman performansından da övgüyle bahsetti ve ”Onun antrenmanlarda maça nasıl hazırlandığını görseniz aşık olursunuz.” ifadesini kullandı. Geride kalan 2021 2022 futbol sezonunun 4. haftasında oynanan Galatasaray maçında 39. dakikada İsmail Köybaşı ile birlikte oyundan alınan Abdülkadir ile Abdullah Avcı arasında sorun olduğu iddia edilmiş ama o maçın ardından da Abdullah Avcı öğrencisine sahip çıkmıştı. Bu demeç de göz önüne alındığında ikili arasında bırakın sorun olmasını, birbirlerine çok saygı duydukları ve Abdullah Avcı’nın öğrencisi Abdülkadir Ömür’ü sürekli olarak daha ileriye taşımak istediği çok açık.

Sakatlığın izleri artık silindi

2019 2020 sezonunda yaşadığı ciddi sakatlık sonucunda yaklaşık 6 ay sahalardan uzak kalmıştı Abdülkadir Ömür. Ve geri döndüğünde sabırsız yorumlardan nasibini almış, henüz 20 yaşında olmasına rağmen artık vadettiği potansiyele ulaşma imkanının kalmadığını düşünenler olmuştu. Sakatlık dönüşünde biraz bocalasa da ve sanki o eski hızını, çevikliğini kaybetmiş gibi görünse de fiziken toparlandıkça mental olarak da sakatlığın etkilerini ve çekingenliğini üzerinden atan Abdülkadir Ömür bugün geldiğimiz noktada şampiyon takımın en önemli hücum silahlarından biri konumunda. Ve unutulmaması gereken bir şey var ki Abdülkadir Ömür henüz sadece 22 yaşında. Yani Türkiye standartlarında o hala çok genç bir futbolcu.