Abdülkadir Ömür’ün Eksik Yönleri

Trabzonspor kariyerine hızlı bir başlangıç yapan ve kısa sürede değerine değer katan Abdülkadir Ömür, 2017-2018 Sezonunda düzenli forma şansı bulmaya başladı. Kariyeri boyunca genellikle yükselen performansıyla tartışmalara konu olan genç futbolcu, altı yıllık Trabzonspor serüveni boyunca farklı konularda gelişim göstermesi beklendi ancak genç yaşına rağmen sıkça sakatlık problemi yaşadı.

Yaşadığı uzun süreli sakatlıklar kariyerinde Büyük etki yaratırken saha içindeki sonuçları da olumsuz oldu. Abdülkadir Ömür’ün ilk yaşadığı ciddi sakatlık altı ay futboldan uzak kalmasına sebep oldu. 2017 2018 sezonundan itibaren düzenli bir şekilde sahalarda yer alırken, kısa alandaki çabukluğu ve dar alandaki çalım becerisi ile ön plana çıkan milli futbolcu 2019 2020 sezonunun başında UEFA Avrupa Ligi playoff maçında yaşadığı sakatlık sebebiyle uzun süre sahalardan uzak kaldı ve sakatlık dönüşünde  2017 ile 2019 yılları arasında  boyunca kendini geliştirdiği birçok konuda gerileme yaşadı.

Kariyerindeki En Kötü Maç Performansı

Bir önceki sezon yaşadığı ağır sakatlığın ardından sezon öncesi kampında yer alan Abdülkadir Ömür, 2020 21 sezonuna kötü bir başlangıç yapan takımıyla birlikte düşüşe geçtiği kötü bir dönem yaşadı.  sezonun başında fizik ve kondisyon olarak gerileme yaşayan genç futbolcu, takım savunmasındaki eksikleriyle dikkat çekiyordu.

O sezonun başlangıcında  savunma yardımına gelmekte zorlanan,  başarısız driplingleriyle eleştirilen ve sıkça yaptığı top kayıpları ile dikkat çekiyordu. 20-21 sezonunun Ekim ayında oynanan Başakşehir karşılaşması top kayıplarının ve takım oyunundaki problemlerin zirve yaptığı karşılaşmaydı.

Başakşehir karşısında maç boyunca 17 top kaybına ve 7 pas hatasına sebebiyet veren Abdülkadir Ömür, kariyerinin en kötü maç performanslarından birini sergiledi ve Trabzonspor güçlü rakibine karşı pozisyon bulmakta zorlandığı karşılaşmadan 2-0  mağlup ayrıldı.

Abdülkadir Ömür Skor Üretmek Zorlanıyor

Kariyeri boyunca Çabukluğuna, dripling yeteneğine ve hızına rağmen skor katkısı zayıf kalan Abdülkadir Ömür,  Trabzonspor formasıyla 157 karşılaşmaya çıktı ve 26 kez gol sevinci yaşadı. Potansiyeline göre zayıf bir gol istatistiğine sahip olan  milli futbolcu,  üst seviyelere ulaşmakta zorlandı ve istikrarsızlığı bunda en büyük etken oldu.

Bir sezon içerisinde belirli zamanlarda iyi bir performans sergilerken, birçok kez dibe vurduğu zamanlarda oldu ki bu sezon yaşanılanlar buna en güzel örnek. Bu sezon dördüncü haftada oynanan Galatasaray derbisinde performansı sebebiyle ıslıklanan Abdülkadir Ömür,  12. haftada Beşiktaş derbisi ile birlikte yeniden ön plana çıkmıştı.

Kariyeri boyunca skor katkısı vermekte zorlanan genç futbolcu, bu sezon oynadığı 18 karşılaşmada üç gol bir asistlik performans sergiledi. Ömür, rakip  kaleye yakın oynamasına rağmen şut çekmekte zorlanıyor.  Maç başına 0,8 şut ortalaması yakalarken,  0,4 oranında isabet buldu ve bir kenar oyuncusu olmasına rağmen ligin en kötü istatistiklerinden birine sahip oldu. İşin hücum kısmında skor üretmekte zorlanırken takım savunmasında ise sadece belirli dakikalara kadar plana sadık kalabiliyor.