Abdülkadir Ömür’ün Yaşadığı Sakatlıklar

Türk futbolunun ve Trabzonspor’un son zamanlarda yetiştirdiği Abdülkadir Ömür’ün yeteneklerinden ve potansiyelinden kuşku yok. 1999 doğumlu oyuncu kendi nesli içerisinde hem Türkiye’nin hem de Dünya’nın en yetenekli oyuncularından birisi olarak gösteriliyor. Bu yetenekleri ve özellikle Trabzonspor formasını sırtına geçirdiği ilk sezonlarda gösterdiği performansıyla birlikte Avrupa’nın pek çok büyük kulübünden ciddi teklifler almayı başaran Abdülkadir Ömür, bununla birlikte kariyerinin geçmiş döneminde çok önemli bir sorunla boğuşmak zorunda kaldı. Çok genç yaşta çok fazla sakatlık yaşayan 22 yaşındaki oyuncunun bu durumu onun çok daha erken bir dönemde Avrupa’nın yolunu tutamamasında en önemli etken oldu.

Sakatlıklar Abdülkadir Ömür’ün Peşini Bırakmadı

Türk futbolunun ve Trabzonspor’un heyecan verici yeteneği Abdülkadir Ömür, bu yeteneği sayesinde çok erken bir yaşta Trabzonspor gibi büyük bir kulübün A Takımına kadar yükselmeyi ve hatta takımın önemli bir parçası olmayı başarmıştı.

Saha içerisindeki kıvraklığı, tekniği ve topa olan hâkimiyeti ile birlikte inanılmaz işler çıkarmayı başaran Ömür’ün skora da direkt katkı yapabilen bir oyuncu olması onun Avrupa’nın büyük kulüplerinin radarına girmesine vesile olmuş ve özellikle en formda döneminde Trabzonspor’un kapısının çalınmasına neden olmuştu.

Abdülkadir Ömür için bir dönem İngiltere’nin dev kulüplerinden Manchester City’nin 20 milyon Euro’ya yakın bir teklif getirdiği ancak Trabzonspor’un bu teklifi kabul etmediği ortaya çıkmış ve bu durum Abdülkadir’e gelen sayısız teklifin arasında en çok öne çıkan teklif olmuştu.

Bununla birlikte genç oyuncu çok formda geçirdiği sezonlardan sonra üst üste yaşadığı sakatlıklarla birlikte form tutmakta zorlanmaya ve gözden düşmeye başlamıştı. Trabzonspor gibi baskısı yüksek bir camiada çıtayı çok yukarıya çıkartan ve bu çıtayı sakatlıklar nedeniyle yakalamakta kendisi de zorlanan Abdülkadir Ömür, en azından şu anlık bu problemi geride bırakmış gibi görünüyor.

Menisküs Abdülkadir’i Sahalardan Uzak Bıraktı

Trabzonspor altyapısından A Takıma yükseldikten sonra takımın en önemli oyuncularından birisi haline gelen Abdülkadir Ömür için kariyerindeki en ciddi sakatlık kuşkusuz 2019/2020 sezonunun başlangıcında yaşadığı Menisküs sakatlığı oldu.

Menisküsünde oluşan yırtık nedeniyle tam 5 buçuk ay sahalardan uzak kalmak zorunda kalan Abdülkadir Ömür, bir diğer ciddi sakatlığı ise 2020/2021 sezonunun devre arasından sonra yaşamış ve bilek çatlağı nedeniyle 2 aydan daha uzun bir süre sahalardan uzak kalmıştı.

Küçüklü büyüklü birçok sakatlık nedeniyle istikrar yakalamakta zorlanan 22 yaşındaki yetenekli oyuncu, bu sezona da sakatlık kaynaklı geç bir giriş yapmıştı. Kas yaralanması ve uyluk bölgesinde yaşadığı sakatlıklar nedeniyle kronik bir sakat olup olmadığı sorgulanır hale gelen Abdülkadir Ömür, sezonun geri kalan kısmında ise vitesi yükseltmeyi başardı.

Abdullah Avcı’nın kendisine özel uyguladığı program sayesinde iyi bir form yakalayan Abdülkadir, Trabzonspor’un tekrar en değerli oyuncularından birisi haline gelmiş durumda.