Abdullah Avcı’dan Değişik Bir Çalışma

Milli araya oldukça büyük zorluklarla kendini atan Trabzonspor’da ligin yeniden başlamasıyla çıkışa geçmek istiyor. Bu doğrultuda milli arayı etkin kullanmak isteyen tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı, bu dönemi oldukça özel bir çalışmayla geçirdiği bildirildi. Her mevkideki oyunculara kendi pozisyonlarına özel istatistikler çıkarılırken deneyimli çalıştırıcı Abdullah Avcı oyuncularından bu istatistikleri yakalamasını istedi.

Abdullah Avcı’dan Kişiye Özel İstatistikler

Milli ara ile birlikte milli takımlara gitmeyen oyuncularına izin veren Abdullah Avcı, ekibiyle birlikte takımın performansını artırmak için daha önce eşine pek rastlanmamış bir çalışmaya imza attı. Mevki mevki, tüm oyuncuların pozisyonlarına özel istatistikleri çıkarılırken, deneyimli hoca, beklediği rakamları ise futbolcularına düzenlediği toplantıda bir sunum yaparak anlattı. Kendi istediği sisteme uygun oyunun ortaya çıkması için oyuncuların bireysel performanslarının mevkilerine göre çıkması gereken seviyeyi tek tek oyuncularına vurgulayan son şampiyon takımın hocası, milli aranın bitimiyle oynanacak karşılaşmalarda takımın bu hedeflere ulaşmasını istedi. Geçen sezon yaşanan başarıyı tekrarlamak isteyen oyuncular da bu detaylı analizden oldukça memnun kaldı.

Savunma oyuncularının, defansif aksiyonlarıyla beraber takım halinde katkıları, orta saha oyuncularının çift yönlü rakamları, hücum aksiyonlarındaki bireysel performansların tamamı masaya yatırıldı.

Abdullah Avcı'dan

Milli Takımdan Dönecek Oyunculara Ayrıca Sunum Yapılacak

Abdullah Avcı yapılan çalışmalarda çıkan sonuçlara göre oyuncularının ortaya koyduğu rakamları milli takımda olmayan oyunculara yaptığı toplantıdaki sunumuyla anlatırken, yedek kulübesindeki oyunculara da oynatmak istediği oyununun seviyesine çıkabilmeleri için beklediği rakamları da gösterdi. Bu rakamlara çıkan oyuncuların sonunda kendisinden formayı kapabileceğini belirten tecrübeli teknik adam, bu konuşması ile takım içindeki rekabeti arttırmayı amaçlıyor. Takım içindeki rekabetin oyuncuların performansına her zaman olumlu yansıdığını düşünen Abdullah Avcı, bu şekilde takımının performansını en uç noktaya taşımayı amaçlıyor. Toplantıda yapılan sunumla ortaya konulan çalışmaların son derece verimli geçtiği belirtildi. Antremanlarda kaydedilen çalışmadan çıkan sonuçtan takımdaki oyuncuların da memnun olduğu ve belirlenen hedeflere çıkmak adına yapılan çalışmaların da verimliliğinin arttığı belirlendi.

Milli arada elindeki oyuncularla çalışmalarını gerçekleştiren ve elde ettiği sonuçtan memnun olan teknik adam Abdullah Avcı şimdi de milli takımlara giden oyuncuların tekrar takıma katılmasını beklemeye başladı. Takımın geri kalanıyla elde ettiği verimli çalışmayı milli takımdan dönecek oyunculara da yansıtmak isteyen teknik adam bu konuyla ilgili çalışmalarını hazırladı. Milli takımdan dönen oyuncuları da bir toplantıda toplayacak olan Abdullah Avcı, sistemi bu oyunculara da yaptığı sunumda tüm detaylarıyla aktarmayı hedefliyor. Milli takımlarda olan oyuncuların istatistiklerini ekibiyle birlikte şimdiden hazırlayan tecrübeli teknik adam, sunumu beklemeye başladı. Spor Toto Süper Ligin 8. Haftasında oynanacak Kayserispor karşılaşması öncesi elde olan kısa sürede istatistikler doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirilecek ve maç günü beklenmeye başlayacak. Abdullah Avcı şartlar ne olursa olsun bu karşılaşmadan 3 puanla ayrılmak istiyor.