Trabzonspor’un Güçlü Savunması

Trabzonspor’un güçlü bir şekilde savunması beklentilerin altında görüldü. Spor Toto Süper Lig ilk 7 haftalık bölüm tamamlandı. 7 haftalık zamanın ardından Trabzonspor’da hangi puanlar kazanılmış, durumlar nasıl bakalım. 13 puan ile 7. sıraya giren Trabzonspor, kötü bir performans sergiledi. Güçlü bir savunma gerçekleştiren Trabzonspor, savunma olarak çok da iyi bir durumda görülmedi.

Trabzonspor, Teknik Direktör Abdullah Avcı zamanındaki gerçekleştirdiği en kötü savunma performansını sergilemiş oldu. Fırtına’nın savunması beklentilerin çok altında görüldü ve başarılı bulunmadı. Bordo Mavililer her ne kadar çok iyi oynamak için en güçlü savunmalarından birini gerçekleştirmiş olsalar da görülüyor ki bu durum pek yeterli olmamış.

Bordo Mavililer’in 7 Haftalık Durumları

Trabzonspor, Abdullah Avcı yönetimindeki maç başına ilk sezonda 0,69 gol yeme ortalamasıyla oynadı. Trabzonspor, ikinci sezonda ise 0,95 gol yeme ortalaması ile oynamıştır. Bu sezonda Süper Lig‘de ilk 7 haftada maç başına Trabzonspor 1,43 gol kalesinde görmüştür. Bu istatistiki durumlar çok da iyi bir performans olarak görülmedi ve takımın savunması ve performansları çok da etkili bulunmadı.

Süper Lig 2020 ve 2021 sezonunun 9. haftasında Abdullah Avcı görevine başladığı ilk zamanlarda takım ile ilgili problemleri çözmeye çalışmıştır. Takımdaki savunma problemleri için stratejiler geliştirmiş ve ekibi çok iyi bir biçimde çalıştırmıştır. Abdullah Avcı takımın başına getirildiğinden beri takımı geliştirmeye çabalamıştır.

Abdullah Avcı ve Stratejileri

Abdullah Avcı ve stratejileri de bu 7 haftalık dönem içerisinde çok konuşuldu. Trabzonspor takımındaki savunma problemleri için Abdullah Avcı ilk geldiğinden beri stratejileri ile ekibini çalıştırmıştır. İlk 8 hafta içerisinde 15 gol ile en çok gol yiyen takım olan Fırtına, performansı ile taraftarlarını çok üzmüştür.

Trabzonspor ekibinde Abdullah Avcı teknik adamlığa getirildiği andan beridir 32 maç içerisinde kalesinde 22 tane gol görmüştür. İlk 8 haftalık zamanda maç başına 1,87 gol yiyen Fırtına ekibi, kötü bir performans sergilemiş, kötü bir durumda kalmıştır. Karadeniz ekibinde geçen seneki Lig içerisinde ise gol yeme istatistiği maç başına 0,95 olarak gerçekleşmiştir.