Abdullah Avcı’nın Trabzonspor Karnesi Çıktı

Bordo mavili Trabzonspor’da geçtiğimiz günlerde ayrılık üzerine ayrılık yaşandı. Önce yönetim kurulu başkanı Ahmet Ağaoğlu istifa etti birkaç gün sonra ise teknik direktör Abdullah Avcı istifa etti. Bu istifanın getirdiği en önemli maç da şüphesiz ki Ümraniyespor ile oynanan iç saha maçı.

Bu maçın ardından istifaların doğruluğu bir kez daha belli oldu. Bakalım yeni teknik hoca bordo mavililerde kim olacak?

Süper Lig’i Elinin Tersiyle İtti

Bu sezon Süper Lig’de geçen sezonun aksine daha hırslı ve daha aktif olan 3 büyükleri görmeye başladık. Geçen sezon onların pasifliği kimseyi mutlu etmemişti zaten. Bu sezonun başıda geçen yılın şampiyon takımı bordo mavili 13 transfer yapınca yeniden bir şampiyonluk kokusunu taraftarına yaydı.

Fakat Trabzonspor takımı Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasından itibaren asla bir eski şampiyon gibi oynamıyordu. Sanki 3 ay önce şampiyon olmamış gibi skorlar alıyor ve maçları zar zor kazanıyordu ya da kazanamıyordu.

Kendi kalesinde hiç görmediği kadar gol gördü bu sezon. Geçen sezon öve öve bitiremediğimiz Uğurcan Çakır bu sezon tüm özelliklerini geçen yıl kullanmış ve bu sezona özellik kalmamış bir konsol oyunu gibi sahaya çıktı. Hal böyle olunca ne 3 büyüklere karşı ne de diğer takımlara karşı Trabzonspor korku salamadı.

1 Spor Toto Süper Lig ve 2 tane de Süper Kupa kazanan Abdullah Avcı takımla beraber toplamda 116 maça çıktı. Bu 116 maçta; 65 galibiyet, 29 beraberlik ve 22 mağlubiyet elde etti. Abdullah Avcı Trabzonspor’u 36 yıl sonra Süper lig şampiyonu yaptı.

30 hafta boyunca Spor Toto Süper Lig’in zirvesinde kalan Trabzonspor en son 1978-80 sezonunda 28 hafta liderlik koltuğunda oturmuştu. Bu eski skoru egale eden Abdullah Avcı ve öğrencileri kulübe yeni bir rekor armağan ettiler.

Bordo mavili Trabzonspor takımı Süper Lig’de iç sahada yenilmezlik serisini 36 maça çıkardı. Aynı zamanda Abdullah Avcı kendi ve kulübün en uzun galibiyet serisini de Trabzonspor ile yakalamış oldu. Sadece iç sahada değil özellikle geçen sezon Trabzonspor tarihinin deplasmandaki en uzun yenilmezlik serisi de Abdullah Avcı ile beraber yakalandı.

Ligde 24 maç üst üste rakip sahada, deplasmanda yenilmeyen bir Trabzonspor izledik biz. Tüm emekleri için Abdullah Avcı’ya teşekkür ederiz.