Süper Lig

Ahmet Ağaoğlu’ndan Transfer Açıklamaları

Trabzonspor Süper Lig şampiyonluk yarışının en güçlü takımı konumunda bulunuyor. Bordo mavili takımın Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise ligde şampiyonluk yarışının Galatasaray, Başakşehir ve Sivasspor arasında olacağını açıkladı. Ahmet Ağaoğlu yarış 4 büyük kulüp arasında olsa da bu sezon şampiyonluğun Trabzonspor’da olacağını belirtti.

Trabzonsporlu futbolcuları Avrupa kulüpleri tarafından transfer edilmek istenmesi konusunda da Ahmet Ağaoğlu soruları yanıtladı. Kulüp başkanı sezon sonunda sözleşmesi biten takım Kaptanı Jose Sosa’nın önceliğinin Trabzonspor’da kalmak olduğunu belirtti. Ahmet Ağaoğlu Sosa’nın takım kaptanı olmasından öte saha içinde birlik ve bütünlüğü sağlayan biri olduğunu ve kendilerinin de yeni sezonda Sosa ile devam etmek istediklerini sözlerine ekledi.

’Novak Süre İstedi’’

Ahmet Ağaoğlu Çek futbolcu Filip Novak ile ilgili olarak kendisine yeni sezonda Trabzonspor’da kalması için teklif yaptıklarını söyledi. Novak’ın üç menajerinin olmasının bu süreci uzattığını söyleyen Trabzonspor Başkanı Novak’ın lig bitimine kadar süre istediğini ifade etti. Ahmet Ağaoğlu Sörloth ve Nwakaeme’nin transferi ile ilgili olarak da sezon sonunda daha net bir surum ortaya çıkacağını açıkladı.

Güncel Yazılar