Fransız Basını Abdülkadir Ömür’ü Yazdı

Bu sezon Süper Lig’de unutulmaz bir şampiyonluk yaşayan Trabzonspor’un yıldız oyuncusu Abdülkadir Ömür, gösterdiği başarılı performans sayesinde takımının yükselişine katkı sağladığı gibi Avrupa takımlarının da radarına girdi. Uzun süreden bu yana Fransız takımları tarafından takip edildiği bilinen oyuncu, bu sefer Fransız basını kaynaklı haberlerde kendine yer buldu. 22 yaşındaki oyuncunun yeteneklerinden övgüyle söz edilirken,  başarılı oyuncu için en istekli takımın Cengiz Ünder’in de takımı olan Marsilya olduğu öne sürüldü.

Macera Dolu Fransa

Bu sezon Süper Lig’in en başarılı takımı olan Trabzonspor, sezon başından bu yan gösterdiği istikrarlı performansla çok rahat bir şekilde şampiyonluğa ulaştı.

Tabii bu şampiyonluğun 38 sene sonra gelmesi ve bu kadar görkemlice ortaya çıkması değere değer kattı. Bununla birlikte Abdülkadir Ömür de şampiyonluğun gelmesinde en önemli pay sahiplerinden biriydi.

22 yaşındaki oyuncu Avrupa takımlarını peşine taktığı ilk gençlik dönemindeki performansının bile üstüne çıktığı 2021/2022 sezonunu kariyerinin en golcü sezonu yapmayı da başardı. Bu başarılarla birlikte bir süredir pek de yer almadığı Avrupa listelerinde bir kez daha yer bulmayı başaran yetenekli oyuncu, şu sıralar Fransız basınının gündeminde yer alıyor.

Zira çok uzun süredir bilindiği gibi Cengiz Ünder’in de formasını giydiği Marsilya, başarılı oyuncuyu kadrosuna katmak adına çalışmalar yapıyor. Fransız basınında bir dönem Fenerbahçe’de de forma giyen Mathieu Valbuena’ya benzetilen Abdülkadir Ömür için Marsilya’nın tüm şartları zorlayacağı ileri sürülüyor.

Sakatlık Engeli

Öte yandan Abdülkadir Ömür’ün bu zamana kadar Avrupa’ya gidememiş olmasındaki en temel sıkıntı oyuncunun yaşadığı ağır sakatlıklardı. Bu sezon birkaç kez hafif sakatlıklar yaşayan 22 yaşındaki oyuncu, şu sıralar yine bir sakatlıkla mücadele ediyor.

Altay maçında sakatlanan Abdülkadir’in sezonun son haftasında oynanacak Başakşehir müsabakasında sahada olması beklenmiyor. Bu açıdan finali bir nebze de olsa buruk yapan yetenekli oyuncu takım arkadaşlarını uzaktan desteklemek zorunda olacak.

Trabzonspor Doktoru Hakan Çelik’in Altay karşısında oynanan müsabakada sol arka adalesinden sakatlanan Abdülkadir Ömür’ün de çekilen MR’ında birinci derece kas yaralanması tespit edildiğini, oyuncunun tedavisine başlandığını kaydetmişti.

Oyuncunun bu sakatlıktan daha ağırını yaşaması gerçekten çok büyük sıkıntılar yaratabilirdi. Gelecek sezona bir Avrupa takımında başlaması konusunda kesin gözüyle bakılan Abdülkadir Ömür, bu sakatlıkların gölgesinde bir süreç yaşamamalı.

Zira Trabzonspor da gelecek sezon planlamalarında oyuncularından elde edeceği bonservis bedellerini düşünmek zorunda. Bu açıdan bakıldığında 12 milyon Euro veya bir diğer deyişle 200 milyon Türk Lirası gibi bir gelir bekleyen Bordo Mavili takım, hem oyuncusunu hem de bu geliri sakatlıklara kurban etmek istemez.

Bakalım Abdülkadir Ömür adına gelecek aylarda açılacak transfer penceresi, rüzgârı hangi yönden estirecek ve oyuncu Trabzonspor’da mı yoksa bir başka takımda mı yola devam edecek?