Trabzonspor’da Oyuncuların Sağlık Durumu Açıklandı

Bu sezon Süper Lig’de şahane bir performans sergileyerek şampiyonluğa giden Trabzonspor, bu büyük başarının mutluluğunu yaşamaya devam ediyor. Bordo Mavili takım 38 yıl aradan sonra şampiyon olarak oldukça büyük bir mutluluğu beraberinde getirirken bu mutluluğun en büyük öznelerinden biri olan Abdülkadir Ömür geçtiğimiz günlerde sakatlık yaşamıştı. Serkan Asan ile birlikte sağlık durumları hakkında açıklamalar yapılan oyuncunun sakatlığı çok da ağır gözükmüyor.

Yürekler Ağza Geldi

Bu sezon Süper Lig’de tarihi bir şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor adına keyiflerin oldukça yerinde olduğunu ifade etmek yanlış olmaz.

Bordo Mavili takım gerçekten hak ederek çok önemli bir kupayı tam 38 sene sonra müzesine götürdü. Bununla birlikte Trabzonspor’un bu başarısında altyapısından yetişen Abdülkadir Ömür ve Uğurcan Çakır gibi isimlerin etkisinin büyük olması da şampiyonluğun tadını arttıran etmenlerdendi.

Öte yandan Uğurcan Çakır zaten uzun süredir istim üstünde bir oyuncuydu ancak Abdülkadir Ömür’ün de takım arkadaşı gibi şampiyonluğa direkt olarak katkı sağlaması Bordo Mavili taraftarları ayrıca gururlandırdı.

Kariyerinin ilk döneminde bu kupayı kaldırmanın sınırına yine gelen 22 yaşındaki oyuncu bununla birlikte bir dönem yaşadığı ağır sakatlıklar nedeniyle sahalardan çok uzak kalmış, döndüğünde de form bulana kadar pek çok maçta faydasız bir görüntü sergilemişti.

Bu durum oyuncunun eleştirilmesine ve hatta baskı altında kalmasına neden olurken, Abdülkadir benzer senaryoları bu sezon da yaşamasına rağmen kendini toparlamayı bildi ve üst seviyelere doğru tekrardan tırmanmayı başardı.

Oyuncunun geçtiğimiz günlerde bir kez daha sakatlandığının açıklanması yüreklerin de ağza gelmesine neden oldu. Bir diğer Trabzonsporlu Serkan Asan ile birlikte sağlık durumlarıyla alakalı açıklamalar yapılan Ömür’ün durumunun çok ağır olmadığı ifade edildi.

Detaylı Açıklamalar

Trabzonspor’un Süper Lig’in 37. haftasında Altay ile oynadığı maçta sakatlanan Serkan Asan’ın menisküsünden ameliyat edildiği, Abdülkadir Ömür’de ise birinci derece kas yaralanması tespit edildiği bildirildi.

İki futbolcunun sağlık durumuyla ilgili bordo-mavililerin internet sitesine açıklamada bulunan kulüp doktoru Hakan Çelik, hafta sonu oynanan Altay karşılaşmasında sol diz dış menisküsünde yırtık oluşan Serkan Asan’ın başarılı bir ameliyat geçirdiğini ifade etti.  Menisküsü tamir edilen futbolcumuzun genel sağlık durumu iyi olup kısa bir süre içerisinde bulunduğu hastaneden taburcu edilmesi bekleniyor.

Çelik, aynı karşılaşmada sol arka adalesinden sakatlanan Abdülkadir Ömür’ün de çekilen MR’ında birinci derece kas yaralanması tespit edildiğini, oyuncunun tedavisine başlandığını kaydetti. Bu bağlamda her iki oyuncunun da sağlıklarında çok büyük problemler olmaması onları sevenleri de rahatlatmış oldu.

Trabzonspor ligin 38’inci ve son haftasında Başakşehir’e konuk olacak. Başakşehir karşısında oynanacak maçla birlikte bu unutulmaz sezonu geride bırakan Bordo Mavili takım gelecek sezonda da aynı başarıları ve hatta daha iyisini yapmayı planlarının arasına koymuş durumda.