Trabzonspor

Hüseyin Çimşir’in Motivasyon Hazırlığı

Süper Lig lideri takım Trabzonspor 2019-2020 sezonunu da şampiyon olarak bitirmeyi hedefliyor. Süper Ligde şampiyonluk iddiası en güçlü takımı olan Karadeniz ekibi lig maçlarının 12-13-14 Haziran’da başlayacak olması üzerine antrenmanlarına başladı. Lig maçlarına corona virüsü sebebiyle ara verildiği dönemde evde antrenman yapan futbolcular teknik direktör Hüseyin Çimşir’in hazırladığı antrenman programını evde uyguluyorlardı.

Takım halinde antrenmanlara başlayan bordo mavili takım Mehmet Ali Yılmaz tesislerinden teknik direktör Hüseyin Çimşir yönetiminde çalıştı. Futbolcular antrenmanda neşeli tavırları ve yüksek performansları ile dikkat çektiler. Karantina günlerinde evde antrenman yapmak zorunda kalan futbolcuların tekrar takım halinde antrenman yapmaya başladıkları için sevinçli oldukları düşünüldü. Trabzonspor’un antrenmanında sosyal mesafe kurallarına ve hijyen kurallarına dikkat etmeye çalışıldı.

Corona Test Sonuçları

Bordo mavili kulüp takım halinde antrenmanlara başlamadan önce futbolculara, teknik heyet ve kulüp çalışanlarına covid 19 testi yaptırılmıştı. Trabzonspor Kulübünden yapılan testin sonuçları ile ilgili bir açıklama yapıldı ve pozitif vakaya rastlanmadığı ifade edildi. Süper Ligdeki bazı spor kulüplerinde corona virüsü vakasına rastlanmasından sonra Trabzonspor’da vaka olmaması sevindirdi.