Alexander Sörloth

Sörloth’un Vedası

Trabzonspor’un en değerli futbolcuları Alexander Sörloth, Uğurcan Çakır ve Abdülkadir Ömür oldu. Bu 3 futbolcu en değerli futbolcu olmalarının yanında Trabzonspor’un ve futbol dünyasının da en başarılı futbolcuları oldu. Başarılı performanslarının sonucu olarak 3 futbolcu da Avrupa Kulüplerinin transfer etmek istediği futbolculardı.

Trabzonspor’un 2019-2020 futbol sezonunda Crystal Palace takımından kiraladığı Alexander Sörloth Norveç Milli Takımında da forma giyiyor. Sörloth’un Norveç Milli Takımının Avusturya ve Kuzey İrlanda ile oynadığı iki maçta da forma giydi. Avusturya ve Kuzey İrlanda’ya karşı üstün bir futbol oynayan Sörloth Trabzonspor’daki başarısını milli takım formasıyla da sürdürdü. Sörloth Norveç Milli takım formasıyla çıktığı iki maçta 2 gol attı.

Değeri 20 Milyon Euro

Sörloth’un satın alma opsiyonu Trabzonspor’da bulunuyor ve Sörloth’u Leipzig takımı transfer etmek istiyor. Leipzig takımı Sörloth’u kadrosuna dahil etmek istiyor fakat Sörloth’un bonservis ücretini karşılayamadı. Norveçli futbolcunun Norveç milli takım forması ile çıktığı Avusturya ve Kuzey İrlanda maçlarında gösterdiği başarılı performans değerini daha da arttırdı.

Sörloth’un önceki dönemlerdeki değeri 6 milyon Euro iken futbolcunun son performansları ile değeri 20 milyon Euro’ya yükseldi.

Güncel Yazılar