2019-2020 futbol

Sosa ile Son Görüşme

Trabzonspor 2019-2020 futbol sezonunun sona ermesiyle yeni sezon hazırlıklarına başladı. Bordo mavili takım alt yapıdan yetiştirdiği futbolcularıyla da başarılı bir kadroya sahiptir. Trabzonspor’un Abdülkadir Ömür, Uğurcan Çakır, Alexander Sörloth başta olmak üzere Avrupa kulüplerinin transfer ettiği futbolcuları var. Sezon sonunda Trabzonspor’da sözleşmesi biten futbolculardan biri takımın kaptanı Jose Sosa oldu.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ali Ağaoğlu lig maçlarının devam ettiği sürede Sosa’nın yeni sezonda da Trabzonspor’da kalacağını açıklamıştı. Fakat takım kaptanının sezon sonunda biten sözleşmesinin yenilenmemesi Sosa’nın yeni sezonda Trabzonspor’da forma giymeyeceğini düşündürmeye başladı.

Fenerbahçe’ye Transferi Gündemde

Jose Sosa’nın ülkesi Arjantin’e döneceği ve Trabzonspor ile sözleşmesini yenilemeyeceği iddiaları varken bir iddia da Fenerbahçe ile ilgili ortaya çıktı. Yeni sezon transferleri ile adından söz ettiren Fenerbahçe Kulübü’nün Sosa’yı da yeni sezonda renklerine bağlamak istediği iddia ediliyor. Trabzonspor’dan Filip Novak’i transfer eden Fenerbahçe Sosa’yı da transfer etmek istemesi sonucu Sosa’nın tercihinin ne olacağı önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.

Bu hafta içi Trabzonspor Jose Sosa ile Trabzonspor’da kalması konusunda son bir görüşme yapacak.

Güncel Yazılar