Trabzonspor Abdülkadir Ömür’ün Bonservisini Belirledi

Bu sezon gösterdiği performansla Trabzonspor’un tekrardan en değerli parçalarından biri haline gelen ve Avrupa kulüplerinin radarına giren Abdülkadir Ömür her gün bir başka kulübün adıyla anılmaya devam ediyor. Özellikle Fransız temsilcilerinin yoğun bir biçimde ilgi duyduğu oyuncunun sezon sonu Avrupa’ya transfer olması beklenirken, Trabzonspor’un da oyuncuya gelecek tekliflerle alakalı olarak alt sınırı belirlediği iddia ediliyor.

10 Milyon

Bu sezon uzun zamandan sonra tekrardan kendine yakışır bir performans gösteren ve kariyerinin en golcü sezonunu geçirmeye devam eden Abdülkadir Ömür adına şahane geçmeye devam ediyor.

22 yaşındaki oyuncu altyapısından yetiştiği Trabzonspor’un formasıyla Süper Lig’de şampiyonluk yaşamaya oldukça yakın. Öyle ki Trabzonspor önündeki 3 maçı da kazanması durumunda şampiyonluğu garantilemiş olacak.

Bu şampiyonluğa en çok katkı sağlayan oyunculardan biri olan Ömür’ün gösterdiği performans uzun zamandan bu yana Avrupa kulüpleri tarafından takip ediliyor. Özellikle Nice ve Marsilya gibi Fransız temsilcileri başta olmak üzere Avrupa’nın pek çok farklı kulübünden yoğun ilginin olduğu biliniyor.

Öte yandan Abdülkadir Ömür de kariyerinde yeni bir sayfa açabilmek adına Trabzonspor ile kupaya eriştikten sonra takımdan ayrılmaya sıcak bakıyor. Bu bağlamda tüm futbol kamuoyu 22 yaşındaki yetenekli oyuncunun önümüzdeki sezon bir Avrupa kulübünde forma giymesine kesin gözüyle bakıyor.

Bu ilginin farkında olan ve kulüplerle resmi olmasa da iletişim içerisinde olan Trabzonspor’un genç yıldızı ile alakalı olarak belirlediği bonservis bedelinin 10 milyon Euro olduğu ifade ediliyor. Bordo Mavili takım bu bedelin altında bir teklif geldiği durumda kimden gelmiş olursa olsun teklifi reddedecek.

Kuvvetli Performans

Abdülkadir Ömür adına daha yüksek bir bonservis bedelinin beklenemiyor olmasının çeşitli sebepleri var. Şu an Marsilya’da forma giyen Cengiz Ünder’in uzun zaman Avrupa’da oynamış ve kendini belirli bir ölçüde kanıtlamış bir oyuncu olmasına rağmen Marsilya’ya 8 milyon 400 bin Euro karşılığında transfer olacağını hatırlatmakta fayda var.

Bu bağlamda Türkiye Ligi’nden Avrupa’ya giden oyuncuların genel olarak vitrine konamayan isimler olması oldukça kötü bir referans oluşmasına neden oluyor. Ancak bu bağlamda Türkiye’den Fransa’ya giden oyunculara ayrı bir parantez açmak gerekiyor.

Son 2 senede Türkiye’den Fransa’ya oluşan köprüde giden her oyuncumuz oldukça başarılı performanslar sergilemeye devam ediyorlar. Bu bağlamda Trabzonspor adına bir şans oyuncunun Fransızlar tarafından takip ediliyor olması olabilir.

Zira bu durum Trabzonspor’un elini kuvvetlendiriyor. Her ne kadar şu an Fransa’da forma giymiyor olsa da Yusuf Yazıcı’nın Fransa’da gösterdiği performansın da önemli bir etmen olduğunu hatırlatmak lazım.

Abdülkadir Ömür belki ilk kez Avrupa ile anılmıyor ancak bu sefer özgeçmişinde çok daha sıcak ve kuvvetli bir bilgi yer alıyor. Oyuncunun ilk gündeme geldiği dönemde yeteneğine potansiyel yapılırken şimdi kariyerinin en golcü sezonunu yaşamış olmasına yatırım yapılacak.