Trabzonspor’un Zirvesinden Abdülkadir Ömür’e İzin Çıktı

2020 senesinin sonbaharında göreve getirildiği Trabzonspor’da kariyerinin ilk Süper Lig şampiyonluğa çok yakın olan Abdullah Avcı, Bordo Mavili takımın uzun bir aradan sonra geleceği gözüken şampiyonluğunun mimarı olarak görülüyor. Türkiye’nin en disiplinli ve titiz teknik adamlarından biri olarak gösterilen tecrübeli teknik adam bu sezon gelecek şampiyonluğun bir daha tekrarlanabilmesi adına geçtiğimiz gün Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve asbaşkan Ertuğrul Doğan ile gelecek sezonun planlamasını yaptı. Yıldız oyuncu Abdülkadir Ömür’ün durumunun da konuşulduğu zirvede 22 yaşındaki oyuncuya iyi bir teklif gelmesi durumunda izin verilmesi kararı çıktığı iddia ediliyor.

Planlamanın Getirdikleri

Bu sezon çok uzun bir aradan sonra Süper Lig şampiyonluğuna giden Trabzonspor’da şehir ve camia mutluluktan havaya uçuyor.

Takımın başına geldiği günden bu yana seviye atlatan Abdullah Avcı ve başkan Ahmet Ağaoğlu’nun uyumlu çalışmasının direkt katkı sağladığı şampiyonlukta oyuncuların yükselen performansının da etkisi yüksek.

Bununla birlikte Bordo Mavili takımın sezona başlamadan önce hazırlıklarını en erken tamamlayan takım olduğunu ve transferi de ilk Trabzonspor’un bitirdiğini hatırlatmakta fayda var. Abdullah Avcı ile birlikte çok derli toplu bir takım haline gelen Karadeniz ekibinin bu başarısı bahse konu faktörlere bağlı olarak asla tesadüf sayılamaz.

Bu transferlere bir de uzun süreden bu yana iyi bir performans gösteremedikten sonra bu sezon kariyer rekorunu kıran Abdulkadir Ömür’ün de geri dönüşünü eklemek lazım. 22 yaşındaki oyuncu daha başında dibe vurduğu sezonun son haftalarına doğru rüya gibi bir dönem geçirmeye başladı.

Gösterdiği performansla birlikte tekrar Avrupa kulüplerinin radarına giren Ömür’ün Süper Lig’de şampiyonluk kupasını kaldırdıktan sonra takımdan ayrılmaya hevesli olduğu biliniyor. Aynı bölgede forma giyen Anastasios Bakasetas da Avrupa’dan gelecek tekliflerin değerlendirilmesine yönelik talebini Trabzonspor yönetimine iletti. İşte, tüm bu talepler Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Başkan Ahmet Ağaoğlu ve Asbaşkan Ertuğrul Doğan’ın toplandığı zirvede konuşuldu.

İzni Çıkan

Trabzonspor’un kurmaylarının toplandığı zirvede gelecek sezonlara dair neler yapılabileceği, bu sezon nelerin doğru nelerin yanlış yapıldığı gibi birçok konuda görüşmeler yapıldı. Bununla birlikte kadro planlamasını da yönetimle paylaşan Abdullah Avcı, iki On Numarası Anastasios Bakasetas ve Abdülkadir Ömür’ün gelecek sezon Avrupa’ya transferi konusunda yeşil ışık yaktı.

Değerini bulan oyuncunun takımdan ayrılabileceğini ifade eden tecrübeli teknik adamın bu ifadesi üzerine Trabzonspor Yönetimi iki oyuncuya da gelecek teklifleri beklemeye koyuldu. Anastaios Bakasetas ile alakalı olarak henüz çok fazla transfer teklifi gelmemiş olsa da oyuncunun Yunan pasaportunun olması her zaman bir avantaj.

Camianın 22 yaşındaki evladı Abdülkadir Ömür için istenen bonservis bedeli ise en az 10 milyon Euro. Fransız ekipleri tarafından sıkı bir şekilde takip edilen yetenekli oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen takımın bu bedeli gözden çıkarmaması durumunda transferi gerçekleştirme şansı da bulunmuyor.