Trabzonspor Kötü Günler Yaşıyor

Karadeniz ekibi bordo mavili takım Trabzonspor bu sezon onlar için oldukça kötü geçiyor diyebiliriz. Süper lig ‘in son şampiyonu bordo mavili takım Trabzonspor bu sezon sportif ve mali açıdan oldukça zor günler geçiriyorlar.

Kötü bir sezon geçiren bordo mavili takım Trabzonspor şampiyonluk yarısından erken kopmaları ile beraber Avrupa kupalarından da istedikleri başarı gelmeyince ellerinde bir tek Türkiye Kupası kalmış durumda.

Sportif ve mali açıdan oldukça zor günler geçiren bordo mavili takım Trabzonspor’ da başkan Ahmet Ağaoğlu da istifa etmek zorunda kaldı.

Sportif ve Mali Açıdan Trabzonspor İçin Zor Günler

Süper lig’ in son şampiyonu bordo mavili takım Trabzonspor bu sezon onlar için büyük hayal kırıklığı ile geçiyor. Süper lig’ de bu sezon yarışın içinde olması beklenen Karadeniz ekibi sezonun ilk yarısı geride kalırken 23 lig maçında 11 galibiyet, 5 beraberlik ve 7 mağlubiyet ile 38 puanda kalırken lig de 6.sıraya kadar gerilediler.

Zirveden uzaklaşan Karadeniz ekibi lider Galatasaray‘ın ise 19 puan gerisinde kalarak büyük bir yara aldı. Sportif açıdan zor süreç içinden geçen bordo mavili takım Trabzonspor Avrupa ligine de veda ederek Avrupa defterini de kapamış oldular.

Bu sezon Avrupa kupalarına katılmak için ellerinde tek kalan Türkiye Kupasını alarak en azından sezonu kupa ile tamamlamak için onların son fırsatı olabilir. Sportif açı kadar mali açıdan da oldukça zor bir süreç içine giren Trabzonspor sportif ve mali planlama tutmadı.

Karadeniz ekibi şampiyonluk yaşadığı 2021 / 2022 sezonunda 27 milyon 920 bin Euro olan takım bütçesini, bu sezon 41 milyon Euro’ya kadar yükselterek büyük bir felakete doğru sürüklendiler.

Avrupa’ ya veda edilmesi ile süper lig de erken havlu atan bordo mavili takım beklenen gelirlerin de olmaması ile bütçenin açık vermesine neden oldu. Geçen sezon düzenli yapılan takım ödemelerinin, bu sezon gecikmeli yapılması ve bazı yabancı oyuncuların da sözleşmelerinde serbest kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalınması süreci çıkmaza doğru götürdü.

Takımın başına Ahmet Ağaoğlu‘ndan sonra gelecek yönetimin işi oldukça zor olması ile beraber sezon sonuna kadar en az 16 Milyon Euro ödemesi gerekecek. Bu zorlu süreçte başkanlık için ise Asbaşkan Ertuğrul Doğan ‘ın ismi geçiyor.

Trabzonspor‘un 36 Maçlık Serisi Sona Erdi

Karadeniz ekibi Trabzonspor süper lig de Ümraniyespor ‘a 2 – 1 mağlup olduktan sonra evindeki 36 maçlık yenilmezlik serisi de son bulmuş oldu.

Bordo mavili takım Trabzonspor taraftarı önünde en son 8 Mart 2021 Alanyaspor’a 3 – 1 mağlup olarak sahadan ayrılmıştı. Alanyaspor maçı sonrasında evinde oynadığı 36 müsabakada 24 galibiyet ve 12 beraberlik almıştı.