Süper Lig

Trabzonspor’da Atakan Gündüz Hareketliliği

Trabzonspor Süper Lig şampiyonluğunun bu sezon en güçlü adayıydı. Ama son haftalarda yaşadığı puan kayıpları sebebiyle Medipol Başakşehir’e şampiyonluğu kaptırdı. Bordo mavili takımın başarılı futbolcuları da Avrupa ligi takımlarının transfer etmek istediği futbolculardan oldu.

Abdülkadir Ömür, Alexander Sörloth ve Uğurcan Çakır başta olmak üzere Trabzonspor futbolcuları transferin gözdesi futbolcular ve transfer teklifleri geliyor. Trabzonspor’da bu sezon forma giyen Jose Sosa ile Filip Novak da Fenerbahçe’ye transfer oldular. Trabzonspor’un sadece A takımı futbolcuları transfer sezonunun gözde futbolcularından olmadı. Bordo mavili kulübün U19 takımında forma giyen Atakan Gündüz de Avrupa kulüplerinin yakın takibinde yer alıyor.

Portekiz ve Belçika’dan Takip

Atakan Gündüz’ü geçen sezon Trabzonspor Altınordu takımından transfer etmişti. 19 yaşındaki futbolcuyu Altınordu’da oynadığı sezondan beri takip eden ve izleyen Avrupa futbol kulüpleri var. Belçika ve Portekiz’de bulunan futbol kulüpleri Atakan Gündüz’ü yakından takip ediyorlar ve her an genç futbolcunun transferi için görüşme başlayabilir.

Trabzonspor’un ise Atakan Gündüz’e transfer teklifi gelmesi halinde nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor.

Güncel Yazılar