Trabzonspor’da Orhan Ak Dönemi Kısa Sürdü

Bordo mavili takım Trabzonspor’ da bu sezon kötü geçen sezon sonun da ilk önce kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu istifasını sunup görevinden ayrılırken, sonrasında yıllar sonra Trabzon ‘a şampiyonluk getiren tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile yollar ayrılmıştı.

Karadeniz ekibinde tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile yollar ayrıldıktan sonra yardımcı Antrenörü olan Orhan Ak yeni teknik adam gelene kadar takımın başında yer alacaktı.

Türkiye Kupasında Çeyrek final maçında başkent ekibine konuk olan bordo mavili takım Trabzonspor ellerinde ki tek hedefi olan kupa’ dan da elenince Orhan Ak istifasını yöneticileri ileterek oyuncuları ile karşılaşma sonrasında vedalaştı.

Trabzonspor Türkiye Kupası’nda başkent ekibi MKE Ankaragücü karşısında alınan 3 – 1’lik mağlubiyetin ardından teknik direktör Orhan Ak görevini bırakarak bordo mavili takım ile vedalaştı.

Trabzonspor Ellerindeki Tek Hedefi De Bitirdi

Bordo mavili takım Trabzonspor süper lig in son şampiyonu başladıkları yeni sezonda kötü bir performans sonrasında süper lig şampiyonluğundan çok erken vedalaşarak ilk hedeflerinden uzaklaşmış oldular.

Süper lig de şampiyonluk umudu giden bordo mavililer Avrupa kupalarına da erkan veda edince tek hedef olarak Türkiye Kupası kalmıştı ki buraya gelene kadar önce başkan Ahmet Ağaoğlu Karadeniz ekibinden istifa ederek görevini bırakırken, sonrasında ise Trabzonspor ‘a şampiyonluk getiren tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile yollar ayrılmıştı.

Bordo mavili takım da tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile yollar ayrıldıktan sonra takımın başına geçici süreliğine yardımcı antrenör olarak ekibinde yer alan Orhan Ak ile yola devam edilmişti.

Orhan Ak ile süper lig de iyi bir galibiyet ile başlayan bordo mavili takım Türkiye Kupasında aynı performansı gösteremediler.

Karadeniz ekibinde Türkiye Kupasında çeyrek final de başkent ekibi MKE Ankaragücü’ ne 3 – 1’lik mağlubiyetin ardından teknik direktör Orhan Ak görevini bırakarak bordo mavili takım ile vedalaştı.

Trabzonspor sezona Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi, Konferans Ligi ve Süper Lig’de hayal kırıklığı yaşatan Karadeniz ekibinin Ziraat Türkiye Kupasın’ da ise MKE Ankaragücü mağlubiyeti sonrasında ellerinde hedef kalmayarak sezonun geri kalan kısmını tamamlamak zorunda kaldılar.

Orhan Ak İle 27 Gün Süren Macera Kötü Bitti

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘ da Abdullah Avcı’nın istifası sonrasında takımın emanet edildiği Orhan Ak ‘ ın macerası sadece 27 gün süre bildi.

27 gün de Orhan Ak ile bordo mavili takım süper lig de ilk maçında Adana Demirspor ‘u 3 – 1 ‘ lik skor ile mağlup ederek başlamıştı. 

Süper lig de ki ikinci maçında ise Kayserispor’ a 4 – 3 ‘ lük mağlubiyet ile ayrıldıktan sonra takımın son umudu olan Türkiye Kupasından da başkent ekibi MKE Ankaragücü’ ne 3 – 1 ‘ lik mağlubiyet sonrasında genç teknik adam istifasını sunarak takımdan ayrıldı.