Abdülkadir Ömür Baygınlık Geçirecekti

Bu sezon Süper Lig’de unutulmaz bir şampiyonluğa erişen Trabzonspor’da şampiyonluğun mutluluğu sürerken, kutlamalarda yaşanan olaylara dair tartışmalar da sürüyor. 35’inci hafta müsabakasında kendi sahasında Antalyaspor’u konuk ettiği maçta taraftarının sahaya atlamasıyla birlikte izdiham riskiyle karşı karşıya kalan Bordo Mavili ekipte bu durumdan etkilenen oyunculardan birisi de Abdülkadir Ömür olmuştu. 22 yaşındaki oyuncunun kutlama anına dair açıklamaları sonrasında basında pek çok kez konuşuldu.

İzdiham Gösterisi

Bu sezon Süper Lig’de çok iyi bir performans gösteren Trabzonspor, diğer rakiplerinin de kötü performanslar sergilemesi sayesinde açık ara farkla şampiyonluğa gitti ve 35’inci haftada oynanan Antalyaspor müsabakasından sonra şampiyonluğunu ilan etti.

Bordo Mavili takımın şampiyonluğunu ilan ettiği maçta yaşananlarsa futbolun gündemine oturdu. Maç daha sona ermeden taraftarların sahaya atlaması sonrasında yaşanan izdiham Antalyaspor oyuncularının darp olma tehlikesi gibi konular hâlâ tartışılmaya devam ediliyor.

Bununla birlikte tutkulu taraftarlar kendi oyuncularına da sevgi gösterisi yaparken kendilerini pek tutamamışlar gibi görünüyor. Nitekim bu sezonun yıldız isimlerinden Abdülkadir Ömür de şampiyonluk anıyla alakalı açıklamalarında az kalsın baygınlık geçireceğini ifade ediyor.

Kutlamalarda üstüne atlanan boynuna sarılarak sevgi gösterilen 22 yaşındaki oyuncunun sosyal medyada yayınlanan görüntüleri de kelimenin tam anlamıyla viral oldu. Oyuncunun taraftarlara yaptığı uyarılar da aynı şekilde takdir topladı. Bununla birlikte Antalyaspor karşısında oynanan maçın yıldızlarının altyapıdan yetişen oyuncular olması da dikkat çekiciydi.

Efsaneden Övgü

Bu sezon Trabzonspor forması altında çok başarılı bir performans sergileyen Abdülkadir Ömür’ün gösterdiği bu performans taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin de alkışını aldı. Uzun süren ağır sakatlıklarından sonra bu sezon aynı şekilde dibe de vuran 22 yaşındaki genç yıldızın bir sezon içerisinde gösterdiği gelişim gerçekten takdire şayandı.

Öte yandan bu başarıya kayıtsız kalamayanlardan birisi de Rıdvan Dilmen oldu. Futbolun efsanesi ve Fenerbahçe’nin en önde gelen isimlerinden biri olan Dilmen, uzun süredir yorumculuk yapmaya devam ediyor.

Antalyaspor maçından sonra yaptığı yorumlarda Abdülkadir Ömür’ün başarısına da dikkat çekmek isteyen efsanevi futbol adamı, Ömür’ün bireysellikten kurtularak takım oyuncusu olmak konusunda gösterdiği gelişimin direkt sonuçlarını almaya başladığını ifade etti.

Bu bağlamda gerçekten dikkat çeken bir tespitte bulunan Dilmen’in bu tespitine katılmamak elde değil. 22 yaşındaki oyuncu gerçekten çok yetenekli ve futbol topuyla yapabileceklerinin sınırı yok ancak futbol en nihayetinde takım olarak oynanan bir spor ve Abdülkadir bu konularda bazen problem yaşayabiliyordu.

Bilhassa sakatlıktan çıkışlarda kendisini hemen kanıtlamak isteyen oyuncunun bu psikolojisi yanlış kararlar almasına neden oluyordu. Abdullah Avcı yönetiminde futbolunu oldukça geliştiren Abdülkadir Ömür’ün artık kendine çok daha güvendiği ve bu güvenle aldığı kararların daha da isabetli olduğu kesin.

Gelecek sezona Avrupa’da başlaması beklenen oyuncunun heybesinde böyle bir avantajının olması çok değerli.