Abdülkadir Ömür ve Arkadaşları Kupa Turunda

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği başarılı performansla birlikte şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor’da Abdülkadir Ömür ve arkadaşlarının zafer sarhoşluğu artık yerini diğer hedeflere bırakmış durumda. Bordo Mavili takım bu sezon toplanabilecek tüm kupaları almayı hedefliyor ve bu bağlamda Türkiye Kupası’nda oynanacak Yarı Final müsabakası Trabzonlu taraftarlar adına büyük bir önem taşıyor. Yarı Final aşamasının ilk müsabakasında Kayserispor’u 1-0 ile geçen Karadeniz temsilcisi, ikinci müsabakada Final biletini cebine koymayı hedefliyor.

Çifte Zafer Hedefi

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği başarılı performansla taraftarlarını çılgına çeviren Trabzonspor, 35’inci haftada aldığı Antalyaspor beraberliği ile 2021/2022 sezonundaki şampiyonluğunu ilan etmeyi başarmıştı.

Bordo Mavili takım uzun yıllar sonra gelen bu zaferin sarhoşluğunu yaşamaya devam ediyor ancak Karadeniz temsilcisini 10 Mayıs tarihinde oldukça kritik bir müsabaka bekliyor. Sezonun bir diğer hedefi olan Türkiye Kupası’nda Yarı Final aşamasına kadar gelen Trabzonspor, serinin ikinci maçında Kayserispor’a konuk oluyor.

Kayseri temsilcisinin sahasına ilk maçtan gelen 1-0’lık avantajla gelen Bordo Mavili ekip, bu avantajı kullanmak ve Final aşamasına adını yazdırmak hedefinde olacak. Birçok oyuncunun kamp kadrosuna alınmadığı maçta Abdülkadir Ömür’ün sahada olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

22 yaşındaki yıldız oyuncu Hatayspor karşısında oynanan 36’ıncı hafta müsabakasında da maça ikinci yarıda dahil olmuştu. Bu durum teknik direktör Abdullah Avcı’nın yıldız oyuncularını verimli kullanma stratejisi olarak algılanmıştı.

Heyecan Büyük

Hatırlanacağı üzere Trabzonspor yakın zaman içerisinde Türkiye Kupası’nı bir kez daha kaldırdı ancak Bordo Mavili takımın hedefi bir hegemonya kurabilmek olacak.

3 Büyük takımın bir hayli kötü gittiği bu dönemde makası açmak isteyen Trabzonspor bu bağlamda aday olduğu her organizasyonda şampiyonluğa da gitmeyi istiyor. Bu bağlamda Kayserispor karşısında ciddi bir avantaj elde eden Karadeniz temsilcisinin bununla birlikte ilk maçta gerçekten iyi bir performans sergilemediğini de belirtmek gerek.

Takım o maçta kendi taraftarı önünde oynamasına rağmen istediklerini sahaya bir türlü yansıtamamış son dakikalarda Andreas Cornelius’un sayesinde gelen gol Abdülkadir Ömür ve arkadaşlarının rahatlamasını sağlamıştı.

Ancak bu müsabaka Kayseri’de oynanacak ve Sarı Kırmızılı ekip kendi sahasında oynadığı müsabakalarda dış sahada oynadığı müsabakalardan daha iyi bir performans sergiliyor. Kayserili taraftarların Süper Lig’in şampiyonunu konuk edecekleri maça rağbet göstereceği de düşünüldüğünde bu maçtan iyi bir sonuç çıkarmak için daha fazla mücadele etmek gerekecek.

Bu bağlamda futbolseverleri de oldukça heyecanlı bir maç bekliyor olacak. Hem Kayserispor hem de Trabzonspor bu sezon kupayı müzeye götürmek adına çok zorlu maçlara çıktılar ve bu aşamaya kadar gelmeyi başardılar.

Toplam skorda daha iyi olan taraf 11 Mayıs tarihinde oynanacak Sivasspor-Alanyaspor müsabakasında aynı başarıyı sergileyen takımla eşleşecek. Final aşaması da Olimpiyat Stadı’nda oynanacak.