Abdülkadir Ömür ve Arkadaşlarına Eleştiriler

Bu sezon tarihi bir performansla tarihi bir şampiyonluğa imza atan Abdülkadir Ömür ve arkadaşları, buna rağmen Türkiye Kupası’nda gösterilen performans ve Kayserispor karşısında alınan mağlubiyet nedeniyle eleştirilerin odağındaki isimler olarak gözüküyorlar. Kayserispor ile Trabzonspor arasında oynanan Yarı Final ikinci müsabakasında rehavet içerisinde görünen oyuncuların bu durumu eleştirilerin artmasına neden olurken tüm futbol kamuoyunun Trabzonspor’un oyuncularının rehavette olduğu konusunda fikir birliğine vardıkları net bir şekilde görülüyor.

Kafalar Tatilde

Bu sezon Süper Lig’de tarihi bir şampiyonluğa imza atan Abdülkadir Ömür ve arkadaşlarının son haftalarda eleştirilmelerinin en net sebebi rehavet.

Tarihi bir şampiyonluğa giden ve 38 yıl aradan sonra Trabzonspor’u şampiyon yapan oyuncular Türkiye Kupası’nda ise hüsrana uğradılar. Kayserispor karşısında ilk maç 1-0 kazanılmasına ve ikinci maça da golle başlanılmasına rağmen sahadan mağlubiyetle ayrılmış olmak ve elenmek işlerin oldukça kızışmasına neden oldu.

Zira takımın sahada mağlup olmasından daha çok gösterdiği görüntü kötüydü. Tüm oyuncular sanki bu maça hiç çıkmak istemiyorlarmış gibi görünüyorlardı ve rehavet içerisindeki görüntüleri nedeniyle tur biletinin kaçtığı düşünüldü.

Özellikle Anthony Nwakeme ile alakalı olarak eleştirilerin arttığını dile getirmekte fayda var. Nijeryalı süper yıldızın maçta hiç sorumluluk almak istememesi ve ne hücumda ne de savunmada kendisinden beklenenleri yerine getirmemiş olması Kayserispor karşısında oynanan müsabakada göze çarpan etmenlerden birisiydi.

Marsilya Israrcı

Bu sezonun başında İtalyan temsilcisi Roma’dan Cengiz Ünder’i satın alma opsiyonuyla kiralık olarak kadrosuna katan Fransız temsilcisi, Milli oyuncunun bonservisini alacak. Öte yandan Cengiz’in Fransa’da gösterdiği performans net bir şekilde diğer Türk oyuncuların da yolunu açmış gibi görünüyor.

Bir dönem Manchester City ile anılan Abdülkadir Ömür konusunda girişimlerini hızlandıran Mavi Beyazlı ekip, Trabzonspor’da şampiyon olmasıyla birlikte takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan 22 yaşındaki oyuncuyu kadrosuna katmaya hazırlanıyor.

Nice ile bir transfer yarışına gireceği iddia edilen Marsilya’nın oyuncu için 12 milyon Euro gibi bir bonservis bedelini gözden çıkardığı ifade ediliyor. Bununla birlikte Fransız temsilcisinin kafasındaki tek Türk oyuncu Abdülkadir Ömür de değil.

Abdülkadir Ömür bu sezon gerçekten çok iyi bir performans sergiledi ve 22 yaşındaki oyuncunun yetenekleriyle performansını buluşturmuş olması onu tekrar Avrupa kulüplerinin radarına soktu. Bununla birlikte takımını da şampiyonluğa taşıyan oyunculardan biri olan Ömür’ün bu performanstan sonra Trabzonspor’daki misyonunu tamamlamış olduğu kesin.

Birçok kulüp tarafından yakın temas olarak gözetilen Abdülkadir Ömür, bu yaz transfer döneminin yıldızlarından birisi olmaya aday. Oyuncunun yetenekleri, geçmişteki transfer ihtimalleri ve bu sezon gösterdiği başarılı performanstan sonra aksinin olması zaten daha az düşünülebilir bir durumdu.

Bakalım gelecek sezona Abdülkadir Ömür ve Trabzonspor ekseninde nasıl bir başlangıç yapılacak ve başarılı oyuncu Avrupa’nın hangi ülkesinde forma giymeye yaklaşacak?