Abdülkadir Ömür’de Israrcı Ekip

Bu sezon çocukluk aşkı ve onu yetiştiren kulüp olan Trabzonspor ile uzun zamandan beri hayal ettiği Süper Lig şampiyonluğuna doğru koşar adım gitmenin mutluluğunu yaşayan Abdülkadir Ömür var. Kariyerinin en çok gol attığı sezonunu geçiren ve son haftalarda yaptığı gol katkısıyla Bordo Mavili takıma puanlar kazandıran 22 yaşındaki yıldız bu performansıyla her gün bir başka talibi peşine taktı. Uzun süreden bu yana hem Marsilya hem de Nice tarafından takip edilen oyuncu için yarışın başladığı ifade ediliyor.

Temsilcilerin Buluşması

Bu sezon Süper Lig’de adım adım şampiyonluğa giden Trabzonspor’da uzun bir aradan sonra kendisinden beklenenleri vermeye başlayan Abdülkadir Ömür’ün de mutluluğu yaşanıyor.

22 yaşındaki yıldız ağır sakatlıklar nedeniyle uzun süreden bu yana yaşadığı formsuzluğu üstünden attı ve Göztepe karşısında attığı 2 golle birlikte kariyerinin gol rekorunu kırdı. Trabzonspor’un Antalyaspor karşısında oynadığı ve şampiyonluğa gittiği müsabakada da iki gol pası vererek oldukça iyi bir iş çıkaran Ömür, çok uzun süredir hayal ettiği şampiyonluğa ulaşmada takımına direkt katkı sağlamayı başarmıştı.

Hatırlanacağı üzere Lille’de Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı, Zeki Çelik gibi temsilcilerimizle mucizevi bir şampiyonluk yaşayan ve şu an Nice takımını yöneten Christophe Galtier’in Abdülkadir Ömür’ü çok istediğine dair haberler basına yansımıştı.

Bununla birlikte basına yansıyan son haberler 22 yaşındaki Milli oyuncuya talip olan tek Fransız takımının Nice olmadığını söylüyor. Son günlerde basında yer alan iddialara göre bir diğer temsilcimiz Cengiz Ünder’in de formasını giydiği Marsilya Abdülkadir Ömür’e teklif yapmak adına kolları sıvadı.

Referans

Bu sezon İtalyan temsilcisi Roma’dan Cengiz Ünder’i satın alma opsiyonuyla kiralayan Marsilya, 24 yaşındaki oyuncunun opsiyonunu kullanacak ve sezon sonunda bonservisini alacak.

Bununla birlikte tıpkı Abdülkadir Ömür gibi Cengiz Ünder de kariyerinin gol rekorunu bu sezon kırdı ve Mavi Beyazlı forma altında gösterdiği performansla Fransız taraftarların sevgilisi olmayı başardı. Attığı gollerle Marsilya’nın birçok maçta yıldızı olan Cengiz Ünder’in bu performansı Fransız temsilcisini etkiledi.

Nitekim Abdülkadir Ömür konusunda bu kadar ısrarcı olan Marsilya’nın ve Nice’in bu ısrarının altında Fransa’da forma giyen Türk oyuncuların gösterdiği başarılı performanslar yatıyor. Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik geçen sezon Lille’yi şampiyonluğa taşıyan oyunculardı. Bu sezon Cengiz Ünder’in gösterdiği performansın yanı sıra Rennes’te forma giyen Doğan Alemdar’ın da ne kadar iyi karşılandığını hatırlatmakta fayda var.

Bu süreçlerden sonra Abdülkadir Ömür için Marsilya‘nın çok daha ısrarcı olduğu ifade edilirken, oyuncuyla alakalı olarak 12 milyon Euro’nun gözden çıkartıldığını da dile getirmekte fayda var.